Instagram Durduruldu Hata Çözümü

Selamlar Instagram’a giremeyen sorunla karşılaşan ve bundan çok can sıkıntısı yaşayan genç arkadaşlar, Instagram son zamanların genç yaşlı demeden çok göz atılan ve uygulama içerisinde oldukça vakit geçirilen bir sosyal medya ağı olmasının önemli bir yerini hikayem özelliği kapsıyor diyebiliriz, bu sistem çıktıktan sonra kullanıcılar uygulama içerisinde daha fazla zaman harcayarak gün içerisinde sıklıkla uygulamayı kontrol eder hale gelmiş durumda.

Bu durumdan bazı kişiler hoşnut olmasada Instagram ekibi bu durumdan oldukça memnun diyebiliriz, çünkü kullanıcılar daha fazla uygulama içerisinde vakit geçirdikçe reklam görünüm sayısı o derece’de artmaya başlıyor, biz bu durumdan biraz sıkılsak’ta uygulama içerisinde sürekli reklam görmeye’de alıştık diyebiliriz. Bugünkü konumuzda ise bu reklamları dahi göremeyen kişilerin sorununu çözümlemek için buradayız, Instagram durduruldu hatası neden çıkar nasıl çözümleri detayları aşağıda;

Instagram Durduruldu Hatası

Instagram durduruldu hatası sadece android telefonlarda çıkan bir sorundur, ios telefonlarda bu gibi sorunla karşılaşmazsınız Android telefonlarda ise sadece Instagram durduruldu hatası değil farklı bir uygulamanın’da durduruldu hatasını alabilirsiniz, bu telefondaki ram’den kaynaklanan bir sorundur, ram dolunca veyahut kasacak duruma geldiği zaman bu hata ile karşılaşırsınız, peki ya bunu nasıl çözerim diyenler için;

İnstagram Durduruldu Hatası

Instagram Durduruldu Hatası Çözümü

Instagram’da durduruldu hatasının çözümü için yapmanız gereken işlem sırasıyla şu şekilde;

Telefon ayarlarınızı açın, ayarlar kısmından uygulamalar menüsüne giriş yapın, durduruldu hatası veren uygulama yani “Instagram uygulamasını” oradan bularak tıklayın, tıkladığınızda karşınıza gelen alandan “önbelleği temizle” seçeneğini seçin, bu işlemi yaptıktan sonra sorununuz o anlık çözülecektir, lakin bu hata ile tekrardan karşılaşabilirsiniz, bunun çözümü yine aynı olacaktır. Bu hatanın devamlı çıkmasının nedeni telefonunuzdaki ram ömrünün bitmeye yaklaştığı anlamına ya’da çok kastığı anlamına gelmektedir.

Bu sorunu diğer uygulamalarda’da yaşıyorsanız toplu bir şekilde yapmanız için ayarlar penceresinden depolama alanını bulun, dahili depolama içerisinde yer alan önbellekleme seçeneğine tıklayın ve tüm uygulamaların önbelleğini bu alandan tek tuş ile temizleyin, sorununuz yine bu işlem sonrası çözülecektir.

Çözüme hala ulaşamışsanız Türk mantığını uygulayın, telefonu kapatıp açın sorun çözülecektir.

Bu arada Instagram Hesabı Çalma isimli yazımızı’da inceleyerek hesap çalma yöntemlerine bakabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Merhabalar,

  İnstangram uygulamasını kendi cihazım IPhone 7 Plus’tan açıyordum. Fakat 1 hafta önce gelen güncelleme ile ”İsteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu” hatası veriyor.

  – Tarayıcdan girebiliyorum (Uygulama gibi değil baya sıkıntılı)
  – Farklı internetlere bağlanıp sayısız kez indirdim kaldırdım.
  – Hesabımı geçici olarak kapadım açtım yine olmadı.
  – Mail adresime bağlantı kısayolu gönderdim lakin yine hata veriyor.

  Telefonu alalı 1 ay oluyor ve kırmamak için kendimi zor tutuyorum 🙂 Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba Orhan Bey, bu hatayı hangi işlemi yaptıktan sonra alıyorsunuz acaba?

Yorumlar kapalı.