Instagram 4 Kişi Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram pandemi döneminde çıkartmış olduğu yeni özellik ile birlikte 2 kişilik canlı yayınların yanı sıra artık 4 kişilik canlı yayınlar yapılacak. Instagram 4 kişi canlı yayın nasıl yapılır öğrenmek isteyenler için adım adım rehber eşliğinde anlatıyoruz.

Instagram Canlı Odalar Nedir?

Instagram canlı odalar özelliği ile birlikte daha fazla canlı yayınların izlenmesine olanak sağlayacağını düşünüyor. Kullanıcıların talk show ya da podcast yapmak için bile canlı odalar özelliğini kullanacağı düşünülmekte.

instagram canlı yayın odaları

Daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen kullanıcılar için güzel bir özellik olarak ortaya çıkan canlı odalar bir yandan rakiplerini de etkilemeye çalışıyor. Clubhouse uygulaması ile birlikte 8.000 kişilik odalar ve aynı anda 10 kişinin konuşmasına olanak sağlaması sektörü değiştirme yolunda büyük bir adım oldu.

Ancak Clubhouse uygulamasında kullanıcılar sadece ses ile iletişimde olduğundan; Instagram canlı odalar özelliğinde kamera önünde olduğunuzu unutmamak gerekir.

Instagram 4 Kişi ile Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram 4 kişi canlı yayın nasıl yapılır bilmeyen kullanıcılar için işlem oldukça basit bir şekilde işlemekte, aşağıdaki adımları takip ederek 4 kişilik canlı yayın odası oluşturabilirsiniz.

instagram 4 kişi canlı yayın
  1. Instagram mobil uygulamasının en son çıkan sürümünü yükleyerek, açın.
  2. Uygulama içerisinde üstte bulunan Artı Simgesine tıklayın.
  3. Açılan pencereden ekranı sola kaydırın ve Canlı seçeneğine gelin.
  4. Buradan Canlı Odalar simgesine dokunun.
  5. Karşına eklemek istediğin kullanıcılar için arama kısmı çıkacak ve istediğin kişileri seçerek istek gönderebilirsin.

İşlem sonrasında en fazla 3 kişiyi çağırarak yayıncı dahilinde toplamda 4 kişilik canlı yayın başlatmış olacaksınız. Instagram Türkiye hesapları için 2024 yılında bu özelliği aktif etmeye başlamış durumda.

Bu Makale İlgini Çekebilir! Instagram Canlı Yayını Telefona İndirmek

Instagram Canlı Odalar Gözükmüyor

Instagram 4 kişilik canlı yayın yapamıyorum sorunuyla karşılaşan kullanıcılar genel olarak canlı odalar simgesini görüntüleyemiyorlar. Bunun için birden fazla sebep olabilir.

  • Instagram uygulamasının son sürümünü kullanmıyor olabilirsiniz.
  • Instagram hesabımıza henüz bu özellik gelmemiş olabilir.

Eğer Instagram hesabınıza henüz canlı odalar özelliği gelmemiş ise 4 kişilik canlı yayınlar yapamazsınız. Ancak özellik çalışan hesap ile yayın başlatılırsa canlı yayın odalarına katılım sağlayabilirsiniz.

Instagram 4 kişi canlı yayın nasıl yapılır bu şekilde öğrenmiş olduk. Eğer hala aklınıza takılan bir soru varsa yorumlar kısmında bildirirseniz çözüme kavuştururuz.

Yorum Yap