Instagram Yüz Filtreleri Çıkmıyor

Instagram Yüz Filtreleri Çıkmıyor

Instagram’ın hikayem özelliği sayesinde çıkarmış olduğu tıpkı Snapchat benzeri Instagram yüz filtreleri sayesinde binlerce kişi bu özelliği kullanmaya başladı bile, kullanıcılar bu özellik sayesinde yüzlerine çeşitli olarak eklenen filtreleri ekliyor ve ya video çekiyor ya da resim çekerek hikayesinde paylaşıyor, ayrıca bazı kullanıcılar burada çekmiş olduğu görüntüleri kaydederek kendi Instagram hesaplarında dahi paylaşabiliyorlar.

Instagram Yüz Filtreleri

Instagram’ın yüz filtreleri birbirinden çeşit ve onlarca olarak karşımıza çıkmakta, ayrıca bu filtreler belirli zamanlarda değişiyor ve yerlerine yenileri ekleniyor. Özel günler (yılbaşı vs.) filtrelerde eklenerek daha’da eğlenceli bir hal alıyor, özelliğin henüz yeni olmasından dolayı bazı sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz ama yinede stabil bir şekilde çalışması amacıyla Instagram ekibi çalışmalarına devam etmekte.

Instagram Yüz Filtreleri

Instagram Yüz Filtreleri Çıkmıyor

Instagram’a giriş yaptınız ve hikayenize yeni bir fotoğraf atacaksınız ancak bu fotoğrafınızda yüz filtresi kullanmak istiyorsunuz, hikayenizi açtıktan sonra sağ altta bulunan yüz filtresi ikonu sizde’de çıkmıyor mu? Eğer bu yüz filtreleri sizde’de gözükmüyorsa bunun birden fazla nedeni olabilir, ve sizlerde bu nedenlerden bir tanesine takılmış iseniz maalesef gözükmemektedir.

Eğer yüz filtreleri gözükmüyor ise;

 • Uygulamanız güncel olmamasından kaynaklanabilir,
 • Uygulamanız güncel ancak önbellek nedeniyle gözükmüyor olabilir, (Bu durumda Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemeniz gerekiyor.)
 • Telefonunuzun android veya ios sürümü düşük olmasından desteklemiyor olabilir. (Bu durumda yapılacak pek bir şey yok, ya telefonunuzun sürümünü yükseltmesi için güncelleme beklemelisiniz ya da Instagram’ın bu filtreleri eski sürümler içinde ayarlamasını.)

Bu gibi durumlarda yüz filtreleri çıkmıyor olacaktır, eğer sorununuzun bu gibi nedenlerden kaynaklanmadığını düşünüyor iseniz bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Ayrıca hikaye özelliği ile alakalı yeni yazımıza göz atmazsanız üzülebilirsiniz: Instagram Gizli Hikaye İzleme

25 YORUMLAR

 1. Uygulama güncel telefonumda kaldırıyor önbelliği de temizledim dediğiniz gibi ama olmadı ara ara çıkıyor ama yüzümü algılatmaya çalışsamda gelmiyor ne yapmam lazım

 2. Telefonum gm discocery elite sürüm 4.4 önbellegi temizleme ragmen ve soj sürüm yüklü olmasina ragmen hala filtreler gelmiyor cok nadir bi kac dakikaligina gelip tamamen yok oluyor yardimci olursaniz sevinirim

  • Merhaba Nebil Hanım, sorununuz ile alakalı birçok yabancı kaynak araştırması yaptık ancak maalesef ki sonuca ulaşamadım. Bu sorunun bazı telefonlardan kaynaklandığını düşünüyoruz, hesabınız ile alakalı bir sorun olmadığını başka bir telefon kullanarak deneyebilirsiniz. Çözüm için maalesef ki yeni çıkacak güncellemeleri deneyin diyebiliyorum.

 3. Telefon 6s superzoom özelliği ve yeni efektlerin hiçbiri bende gözükmüyor. Telefonumdan başka instagram hesabına giriyorum onda çıkıyor ancak kendi hesabıma girdiğimde gelmiyor. Nedeni ne olabilir

 4. Kendi hesabımda filtrelerin çoğu çıkmıyor. Başka telefondan girdim orda da benim hesabımda yok ama arkadaşımın hesabında hepsi çıkıyor.

  • Merhaba Buse hanım, bunun telefon kaynaklı olduğunu düşünmekteyiz. Aynı sorun android ve ios cihazlar’da da fark etmektedir. Güncelleme sonrası gelebilme ihtimali var ancak gelmediği taktirde telefonunuz o filtreleri desteklemediği anlamına gelmektedir.

 5. Ya benim telfonumda önceden 1-2 kere çıkmıştı ama artık çıkmıyor yani sürümü eskidir dicem ama soyledigim gibi daha önce çıkmıştı söylediğiniz herşeyi de yaptima ama işe yaramadı lütfen söyleyin ne yapmalıyım

  • Merhaba Sudenaz hanım, bazı telefonlarda bu durum oluşmakta. Lg g4 vb. modeller için bu sorun ortaya çıkmıştı, ancak çözüm için bir şey bulunmamıştı. Sizin telefon markanız nedir onun için ayrı bir araştırma ve çözüm odaklı bir arayış yapabiliriz?

 6. Bende yüz efektleri var ama filtreler yok. Ilk basta vardi ama gitti. Onbellegi temizledim instagramim ve telefonum güncel. Markası samsung s8 plus.

  • Merhaba Gökçe Hanım, bazı durumlarda Instagram kaynaklı böyle gizlenmeler gerçekleşmekte. O yüzden tekrardan inceler misiniz? Sorun devam ediyor ise hesabınız ile alakalı olabileceğinizden farklı bir hesap ile giriş yaparak tekrardan yüz filtrelerinin çıkıp / çıkmadığını kontrol edebilir misiniz? İşlem sonrası tekrar kontrol edelim.

 7. Merhaba benim telefonum iphone 8 olmasına rağmen stories yüz filtreleri yenilenmiyor eski telefonumda iphone 6 ama ondada gelmiyor arkadaşlarım benim telefonumdan girince instagrama kendi hesaplarına onlara geliyor bütün güncellemelerim tam lütfen yardım.

 8. hesabım normal hesap , aynı sorun bende de var filtreler çıkmıyor .
  başka telefonlardada çıkmıyor sorun hesapta telefonda değil çözümü nedir ?

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here