Twitter Karakter Sınırı Artık 140 Değil 280!

Twitter’da gelen yeni güncelleme sayesinde artık eski o 140 karaktere sığdırmak istediğimiz kelimeleri ama sığdıramayıp farklı tweetler atarak sunduğumuz o sıkıntılı günlerin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

140 karakter sınırı olan Twitter’da bundan böyle 280 karakter yazı yazabileceksiniz, bu güncelleme gelmesi ile birlikte birçok Twitter kullanıcısı şaşkınlık yaşadılar ama bu özelliğin gelmesine herkes çok sevindi, çünkü bazen günümüzde bir güzel yazının veya şiirin 140 karaktere sığmadığını görmekteydik, bu karakter sınırının 2 katına çıkmasıyla birlikte artık bu sorunların bir nebze daha az olacağını gözlemlemekteyiz.

Twitter Karakter Sınırı

Bunca senelerdir Twitter sosyal medya ağında karakter sınırı 140 olarak bilinmekteydi ve bunlara resimler ve videolarda dahildi, daha sonra gelen bir güncelleme sayesinde artık resim ve videolar karakter sınırına girmeyeceği açıklandı. Ve şimdi gelen güncelleme sayesinde artık bu sınırın 140 olmayıp 280 olacağına dair bir güncelleme gelmiş oldu.

Twitter Karakter Sınırı Arttırma

Twitter’da eski zamanlarda 140 karakter sınırına ulaştığımızda hay senin gibi laflar ediyor ve bu sınırı nasıl aşacağımızı araştırıyorduk, çoğu zaman ünlü ve iş adamları gibi aynı zamanda millet vekilleri’de bir şey paylaşacakları zamanlar bu tweetleri böle böle birden çok olacak şekilde gönderiyorlardı. Artık 280 karakter sınırını daha fazla arttırmak isteyen arkadaşların olmayacağını düşünmekteyiz, ama bana bu sınırda yetmez derseniz, sizi eski yöntemlere davet ediyoruz. Bir tweet atın, sığmadığında virgül koyun ve yeni bir tweet ile devamını gönderin.

Bu sınırın kalkmasına biz cevrik ailesi olarak ta çok sevinmiş durumdayız, umarız bu sınır şimdilik bize yetecektir.

Çıkmadan bizden sizlere güzel bir yazı: Twitter Tüm DM’leri Silme

Yorum Yap