Instagram DM Engelleme 2024

Instagram’da dm bölümünü engelleyerek istediğim kişinin mesaj atamamasını sağlamak istiyorum bunun için yapmam gereken işlem nedir diye soranlar olursa bu yazı ile birlikte instagram dm engelleme nasıl yapılır göstereceğiz.

Instagram DM Engellemek

Instagram dm engelleyebilmeniz için yapmanız gereken işlem direk kişiyi bulara ya onu engellemek ya da sesize almak gerekiyor, bu işlem sayesinde dm’nize artık o kişiden mesaj gelemeyecektir, eğer sessize alırsanız mesaj gelecek ama size bildirim gönderilmeyecektir, bu sayede o kişiyi görmezden gelmiş olacaksınız.

Instagram DM Sessize Alma

Instagram’da dm sessize alabilmek için öncelikle Instagram dm bölümünden sessize almak istediğiniz kişiyi buluyoruz, ve parmağımızı sol tarafa doğru kaydırıyoruz, çıkan ekrandan ise “Sessize Al” bölümüne tıklıyoruz. Bundan böyle sessize almış olduğumuz profil veya mesaj grubundan artık hiçbir bildirim alamayacaksınız, sadece dm bölümüne giriş yaptığınızda o kişinin mesaj atmış olduğunu fark edeceksiniz, herhangi bir bildirim gelmeyeceğinden dolayı sizi rahatsız etmesi de mümkün olmayacaktır.

Instagram DM Sessize Alma

Eğer hala rahatsız edebiliyor ise bu sefer o kişiyi tamamen engellemenizi öneririz bunun nasıl yapılacağını bilmiyorsanız şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Instagram Kişi Engelleme İşlemi

Bu sayede kişiyi engelleyerek o kullanıcıyı artık hiçbir yerde göremezsiniz, ta ki engel kaldırma işlemi yaparsanız artık o kişiyi görebilirsiniz. Engel kaldırma işleminin’de nasıl yapılacağını bilmiyorsanız şu yazımızı incelemenizi öneriyoruz: Instagram Engel Kaldırma 2024

Aklınıza takılan soru veya sorunları bize yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap