Instagram Etiket Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Sosyal medyayı verimli kullanmak çok önemli. Birçok sosyal medya yazılımlarını geliştiriyor. Vazgeçemediğimiz uygulamalar onları daha sık kullanmamız için yenilenme yolunu seçiyor. Neredeyse her hafta birçok yenilik ortaya koyarak takipçilerini şaşırtmayı başarıyorlar. Sizlere ekranda gelen bildirimlerle yönlendirme yapmayı da eksik etmiyorlar. Uzaktakilerle daha verimli bir iletişime geçebilmek için sizleri her an çevrimiçi tutmayı başarıyor yeni sosyal medya platformları. Profilinizi diğer kullanıcılarla etkileşimli bir şekilde kullanmanız için etiketleme yoluna gidebilirsiniz. Bu konuya gelmeden önce Instagram’ın bizlere nasıl olanaklar sunduğuna bakalım.

Arkadaşınıza ya da sevdiğinize mesaj göndererek, onların video ya da fotoğraflarını beğenerek, storylerine (hikayelerine) bakarak, sevdiğiniz bir fotoğrafa onları etiketleyerek  daha sosyal olabilirsiniz. Bu yazıda da son trendlerden sosyalliğinize sosyallik katacak etiketleme durumundan bahsedeceğiz. Etiketlemenin nasıl yapıldığı ile ilgili kafanızda sorular varsa ya da etiketlemeyi nasıl göreceğinizi bilmiyorsanız sizlere kısa yoldan sizlerle paylaşacağım.

Instagram Etiketleme Ne İşinize Yarar?

Sorusuna gelirsek… Yeni tanıştığınız birini o posta bakarken onu andığımızı göstermek için öncelikle bu özelliği kullanabilirsiniz. Ya da karşı taraf örneğin bir elbise, çanta, ayakkabı, saat almak istediğini size söylediyse siz de onlara öneri vermek için etiketleme yoluna gidebilirsiniz. Hem sosyalliğinizi geliştirmek hem de birilerine bir şeyleri hatırlatmak için etiketleme özelliği işinize oldukça yarayacaktır.

Önerilen Bağlantı: Instagram Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da birilerini etiketlemek aslında o kişiden bahsetmek anlamına gelir. Örnek olarak: Siz bir ayakkabı postunun (fotoğrafının) altına @Zeynep deyip kullanıcı adını yazdığınızda o kullanıcı sizin onun hakkında bahsettiğinizi görecektir. Böylelikle siz o kişiden bahseder ve onun telefonuna bildirim gitmesini sağlarsınız.

Instagram Bir Kişiden Bahsetmek

İlla paylaşılmış bir resmin altına birisini etiketlemek zorunda değilsiniz. Kendi koyacağınız story veya postun altına da istediğiniz kişiyi etiketleyebilirsiniz. O kişi koyduğunuz fotoğrafta varsa etiketlemek için oldukça mantıklı bir neden bulmuş olursunuz.

  1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Bir fotoğrafın içinde bahsedecekseniz eğer direk @ işaretinin yanına eklemek istediğiniz ismi yazın. İsim altta çıkacaktır. O profilin üstüne basmanız yeterli olacaktır.
  3. Videoyu ya da resmi paylaştığınızda kişiye paylaşımın bildirimi gidecektir.
  4. Eğer bir postun altına etiketleme yapacaksanız eğer yorum butonuna basıp @ işaretini girip istediğiniz kişinin ismini yazın. Paylaş butonuna tıkladığınızda yine karşı tarafa bildirim gidecektir.

Yorum Yap