Instagram Kullanıcı Adımı Hatırlamıyorum

İnstagram’da milyonlarca kullanıcı var ve bir insanın belkide birden fazla hesabı oluyor, şirket hesabı / fake hesabı veya internet sitesi hesapları olabilir veya kendi kişisel hesabının biriki arkadaşlar için birini herkese açık şekilde kullanan kişilerde aramızda mevcuttur illaki.

İnstagram’da bu kadar kullanıcı mevcutken eğer sizde birden fazla hesaba sahip iseniz gün gelir ben bir hesap açmıştım bunun kullanıcı adı neydi diye hatırlamaya çalışırsınız ama bulamazsınız. Şifre unutkanlığı sadece sizde değil çoğu kullanıcıda olmaktadır bu yüzden kendinizi suçlamanıza veya üzülmenize gerek yok, cevrik.com aracılığı ile sizlere instagram’da eskiden açmış olduğunuz kullanıcı adınızı bulmanıza yarar bilgiler ve tüyolar vereceğiz. Bu sayede unutmuş olduğunuz kullanıcı adınızı 5 dakika içerisinde geri hatırlayacak veya size hatırlatacak mesaj gönderilecektir. Haydi şimdi gelelim bu işlemlerin yapılış yöntemini öğrenmeye.

İnstagram Kullanıcı Adımı Unuttum

Korkmayın, instagram’da unutmuş olduğunuz kullanıcı adınızı bulmak için öncelikle instagram.com üzerinden ya da telefonunuzun instagram uygulamasını açarak “giriş yapmayla alakalı yardım al” seçeneğine (yazısına) tıklıyoruz, karşımıza gelen pencereden mail giriş alanını ya da telefon giriş alanını seçiyoruz bu sayede ister mail adresiniz ile isterseniz kayıtlı telefon adresiniz ile unutmuş olduğunuz kullanıcı adını mail olarak ya da sms olarak geri alabileceksiniz.

Eğer bu yöntemler işinize yaramamış ise profili facebook bağlantısı var ise bu işlemi çok kolay yoldan’da halledebilirsiniz.

İnstagram Kullanıcı Adı Hatırlama

Ben telefon adresi girmedim ne yapacağım derseniz bunun için size mail adresi gerekmektedir, ama eğer ben mail adresimi’de hatırlamıyorum abicim diye soracak olursanız’da yazımızın devamında vereceğimiz tüyoları uygulayarak kullanıcı adınızı bulabilirsiniz.

İnstagram Kullanıcı Adı Hatırlama

Eğer instagram’da unutmuş olduğunuz bir kullanıcı adını hatırlamaya çalışıyorsanız bunun için önemli birkaç yöntemlerden ilki o hesapla acaba ben kimi takip etmiştim, kim beni takip ediyordu gibi araştırma yaparak o takip ettiğiniz veya sizi takip eden kişinin profiline girerek kullanıcı adı araştırmasına girebilirsiniz.

Veya eğer o hesap ile ne resimlerini beğenmiştiniz az beğenisi olan ne olabilir onların içinden hemen bulurum derseniz bu yöntemi’de deneyebilirsiniz.

Ama eğer yukarıda verdiğimiz sistemsel ve akılsal yöntemler sizin işinizi görmemiş ise o hesabın çalınmış olabileceğini ve kullanıcı adının değiştirilmiş olacağını’da düşünmenizde yarar var.

Eğer kullanıcı adımı buldum ama şimdide şifremi bulamıyorum diyorsanız: İnstagram Şifremi Unuttum yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap