Instagram Mesaj İsteklerini Kapatma

Instagram üzerinden birbirleriyle dm özelliği sayesinde mesajlaşabildiklerini biliyoruz ancak bazı kullanıcıların’da erkek ya da kız arkadaşları olduğundan bu arkadaşı olmayan kişilerden gelen mesaj isteklerini kapatmak isterler ve bu işlemi nasıl yapacaklarını bilmezler.

Bu yazımızda arkadaş olmayan kişiler tarafından gönderilen mesaj isteklerini nasıl kapatabileceklerini gösteren tüyolar yayınlayacağız, gelin bakalım bu tüyolar nelermiş.

Instagram Mesaj İsteklerini Kapatma

Instagram’dan arkadaşınız olmayan kişiler tarafından gelen mesajlar normal dm klasörüne düşmez, sağ üstte bulunan mesaj istekleri bölümüne gelecektir ve bu sizin onaylamadığınız sürece karşı taraftan gelen tüm mesajlar mesaj istekleri bölümünde bulunur.

Peki arkadaşlarımız dışında gelen bu mesaj istekleri nasıl kapatılır?

Instagram Mesaj İsteklerini Engelleme

Instagram’da direk olarak gelen mesaj isteklerini kapatma bölümü maalesef ki şuanda böyle bir sistem mevcut değil. Ancak arkadaşınız olmayan kişilerden mesaj almak istemiyorsanız bu işlemi yapabilirsiniz;

Profilinizi açın, profili düzenle deyin ve hakkında bölümüne “DM X” veya “DM Atmayın.” gibi bir uyarı mesajı koyabilirsiniz, bu sayede o kişi sizin profilinizdeki bu uyarıyı görecek ve mesaj atmayacaktır, tabi arada bir iki istisna kişiler olabilir.

Ayrıca sevgiliniz varsa bu işlemi tarih vererekte yapabilirsiniz. Bu kişi tarihi görünce’de “aaa sevgilisi varmış mesaj atmak olmaz şimdi” demesi gerekir.

Ayrıca bu konuyla alakalı Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır? konumuzu’da inceleyerek konu detaylarını öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Sonunda Instagram mesaj isteklerini engelleyebildim.

    Yanıtla
    • Nasıl yapabildiniz bende bakınıyorum fakat bir türlü kapatamadım yardımcı olurmusunuz?

    • Nasıl yaptın bana da söyler misin

Yorum Yap