Instagram Bölünmüş Fotoğraf Nasıl Yapılır?

Instagram; sosyal medya alanında aktif olan herkes için önemli bir platformdur. Bu platformda, kişiler ve şirketler ilgi gören bir profile sahip olmak adına yarışmaktadır. İlgi gören bir Instagram profili için yüksek sayıda takipçi ve yüksek sayıda beğeni ile yorum önem taşımaktadır. Ancak bunun yanı sıra ilgi çekici görseller de profilin değerini arttırmaktadır. Dikkat çekici ve kaliteli fotoğraflar paylaşmak bu noktada önem kazanıyor. Bunun haricinde bazı profillerde rastlanan bölünmüş fotoğraf görselleri de takipçilerin büyük ilgisini çekiyor. Bu nedenle kullanıcılar Instagram bölünmüş fotoğraf nasıl yapılır? sorusunun cevabını arıyorlar.

Bölünmüş Fotoğraf İçin Hangi Programlar Kullanılmalı?

Instagram’da bölünmüş foto eklemek adına bazı programların kullanılması şarttır. Fotoğrafın istenen hale getirilmesi için kullanıcıların tercih ettikleri programlar yeterli olmaktadır. PC üzerinde bu işlemi yapmak isteyen kullanıcılar, Photoshop programından yararlanabilirler. Bu programla fotoğrafı istenen biçimde bölmek ve ardından profile yüklemek mümkün olmaktadır. Daha pratik bir yol arayanlar, bu işlemi mobil cihazları üzerinde yapabilirler. Bunun için 9Square For Instagram isimli programı indirmeleri gerekiyor. Bu program sayesinde bu işlemin yapılması dakikalar içinde mümkün olacaktır.instagram bolunmuş fotograf nasil yapilir

Photoshop İle Bölünmüş Fotoğraf Nasıl Yapılır?

PC üzerinde bölünmüş fotoğraf yapabilmek için Photoshop programı gerekiyor. Eğer bilgisayarda bu program yoksa öncelikle indirilmesi ve kurulması gerekiyor. Bunun ardından Photoshop üzerinde istenen fotoğraf açılmalıdır. Sol kısımda bulunan kesme aracının üzerine sağ tıklynıp dilimleme aracı tercih edilir. Tüm fotoğrafı kaplar biçimde imleç sol üstten sağ alta kadar sürüklenip bırakılır. Bu işlemin ardından fotoğrafın üzerine gelerek sağ tıklama yapılır. Çıkan seçeneklerden “Divide Slice” veya Türkçe halinde “Dilime Ayır” tercih edilir. Bu tercihle beraber bir pencere açılır. İki seçenek belirir ve iki kutuda işaretlenmelidir. Ardından fotoğrafın kaç parçaya bölüneceği bu kısımda belirlenir. Parça sayısı belirlerken mutlaka yatay olarak 3 parça seçilmelidir. Instagram’da düzgün bir görüntü için bu gereklidir. Dilimleme gerçekleştikten sonra File (Dosya) kısmına tıklanır ve Save For Web (Web İçin Kaydet) seçilir. Sol alt kısımda yer alan %100 ifadesi seçilerek, Fit To Screen (Ekrana Sığdır) kısmına tıklanır. Sol tık kullanılarak fotoğrafın tüm bölünmüş kareleri seçilir, sonrasında Save (Kaydet) seçeneğine tıklanır. Açılan pencerede Masaüstü seçilerek, kaydet denilir. Bilgisayarın masaüstüne aktarılan görsel, mobil cihaza aktarılarak Instagram üzerinde paylaşılabilir. Doğru bir görüntü için son fotoğraftan yüklemeye başlamak önemlidir.

Instagram bölünmüş fotoğrafları toplu bir şekilde paylaşmak isteyen kullanıcılarımız ise Instagram Toplu Fotoğraf Paylaşma makalemizi inceleyebilirler.

9Square For Instagram İle Bölünmüş Fotoğraf Nasıl Yapılır?

Bölünmüş fotoğraf yapmanın en kolay yolu mobil cihaz üzerinde 9Square For Instagram kullanmaktır. Öncelikle uygulamanın telefona indirilmesi gerekiyor. Ardından uygulama açılmalı ve görsel ikonuna tıklanmalıdır. Bu sayede telefonun galerisine gidilecek. Galeriden fotoğraf seçilir ve bu sayede fotoğrafın uygulamaya aktarımı gerçekleşir. Bir sonraki adımda uygulama ebat belirlenmesini isteyecektir. İstenen ebat belirlendikten sonra onaylanır. Onay verildikten sonra yüklenen fotoğraf, dilimlenmiş hale gelecektir. Fotoğraf doğrudan Instagram’da paylaşılabilir veya telefon hafızasına kayıt edilebilir.

Yorum Yap