Instagram Hesabım Kapandı Nasıl Açabilirim?

İnstagram zaman geçtikçe bir tık, bir tık daha yükselişe geçen ünlü sosyal medya paylaşım ağlarından en ön sıralarda gelen isim olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bu ağda her gün milyonlarca fotoğraflar ve videolar paylaşılmakta. Milyonlarca paylaşımın bulunduğu ağda milyonlarca kullanıcıda mevcut, lakin bu kullanıcılar arasında hesabı kapatılan sadece siz değilsiniz, binlerce kişinin hesabı’da instagram tarafından şuanda kapatılmış durumda. Bu yazımızda instagram hesabımızın nasıl olur da kapandığını ve bu kapanan hesabın nasıl açılacağı hakkında bilgiler vereceğiz, hiç uzatmadan bu maddelere geçelim;

Instagram Hesabım Neden Kapatıldı?

İnstagram’da her gün yeni yeni hesaplar ekipler tarafından veya otomatik sistem tarafından kapatılmakta, bunlardan bir tanesi de siz olabilirsiniz, instagram hesabınızın kapatılma nedenleri arasında,

İnstagram Hesabımı Kapatmışlar

Herhangi bir takipçi kasma uygulaması kullandıysanız,
Herhangi bir yorum kasma uygulaması kullandıysanız,
Herhangi bir beğeni hilesi kullandıysanız,
Herhangi bir instagram kurallarına haykırı bir durum işlediyseniz,
Veya spam yaparak uygulamayı kötü yönde kullandıysanız,

bu gibi durumlarda instagram hesabınız haftalık, aylık veya sınırsız olarak kapatılabilir. Ama ben bunların hiç birini yapmadım sadece fotoğraf atıp çıkıyorum neden olmuş olabilir acaba derseniz, bu durumu şikayet etmeniz için yazımızın devamında yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesabım Kapandı Nasıl Açabilirim?

Gelelim fasulyenin faydalarına, instagram hesabım durduk yere kapandı ne yapacağım, kapatılan hesabımı nasıl açarım gibi sorular oldukça fazla bir şekilde elimize ulaşmakta, kapatılan hesabınız instagram tarafından kolay kolay açılmayacağını belirtmemizde yarar var. Lakin bir ünlü kişiliğe sahip iseniz bu durum o kadar’da zor değil, lakin sıradan bir kişiliğe sahip biri iseniz bu durumu şikayet etmekten başka bir çareniz yok. Ancak şöyle ki şikayet ettiğiniz durumda geri dönüş dahi yapılmayabilir.

İnstagram Kapatılan Hesabı Açma

Kapatılan hesabımı açmak için nereye şikayet etmem gerekiyor der iseniz; Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açarım sayfasını ziyaret ederek şikayet işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmekte.

Kapatılan Instagram Hesabım Tekrar Açılır Mı?

Kapatılan instagram hesabınız tekrardan açılır mı derseniz bu durum sizin ihlal ettiğiniz konuya bağlı olarak değişmektedir. Eğer yanlışlıkla kapatılan bir hesap ise tekrardan açılır, ama ihlal yapılmış ve yapılmaya sürekli devam edilmiş bir hesap ise hesabınız açılmayacaktır.

Buna benzer bir sorun olarak Instagramda Kimseyi Takip Edemiyorum? (Çözüm) isimli konumuzu’da inceleyerek çözüme ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Instgrami telefondan sildim yanlışlıkla ve ya indirdim ınstgram sayfam geri gelmedi farklı hesap indirdim ama eski ınstgrami bulamiyorum

  2. İnstagram hesabım durduk yere kapatıldı. Acaba neden kapatıldı ve nasıl geri getirebilirim?

Yorumlar kapalı.