Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma

Instagram’da paylaşılan herhangi bir videoyu izlemeye kalkmadan otomatik olarak kendi üstüne gelince başlamakta. Lakin ses çıkmamasından dolayı bir oh çekebiliriz.

Ancak bu videolar otomatik olarak başladığında internet paketimizi’de bir değil iki değil git gide sömürecektir. Bu yüzden bu videoların otomatik olarak başlamasını engellememiz gerekiyor, bu işlemler nasıl yapılır inceleyelim;

Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Instagram’da otomatik video oynatma özelliği kapatmak için öncelikle uygulamamıza giriş yapıyoruz,

Daha sonra uygulama içerisinden profilimize giriyoruz,

Profilimize girdikten sonra sağ üstte bulunan üç nokta bölüme tıklamamız gerekiyor. (1)

Bu alana tıkladıktan sonra sayfamızı aşağıya indirerek “Hücresel Veri Kullanımı” alanını buluyoruz ve tıklıyoruz. (2)

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra gelen sayfada bize varsayılan olarak gelen özelliği “daha az veri kullan” olarak çeviriyoruz. (1 kere üzerine tıklamanız yeterli.) (3)

Ve işlemimiz bu kadar, bundan sonra eğer veri olarak bir mobil operatör interneti kullanıyorsanız paylaşılan videolar artık otomatik olarak başlamayacaktır, keyfinize bakabilirsiniz.

instagram otomatik oynatma kapatma

Instagram Otomatik Video Oynatmanın Zararı

Instagram’da otomatik video oynatmanın zararlarından birincisi, çok verinizi harcayabilir. İstemediğiniz bir videonun başlatılmasını kim ister ki? Ayrıca ikinci olarak’ta eğer uygunsuz bir video ise o videonun otomatik olarak başlaması kötü sonuçlar doğurabilir.

Instagram Otomatik Video Sesi

Instagram’da otomatik olarak başlatılan videolardan ses gelmemektedir, eğer otomatik olarak başlayan videonun sesini duymak isterseniz videonun üzerine bir kez tıklamanız yeterli olacaktır, bu sayede videonun seside açılacaktır.

Ayrıca Instagram Hikayeleri’ne Eski Fotoğraflar ve Videolar Nasıl Eklenir? konumuzu’da ziyaret edebilirsiniz, kalın sağlıcakla.

Yorum Yap