Instagram Kısıtlı Profil

İnstagram Kısıtlı Profil 2017

Merhaba Instagram’ı sık kullanan dostlar, zamanın nasıl geçtiğini ve Instagramın nereden nereye geldiğini görmek büyük bir başarı olsa gerek, hızla gelişen teknolojik dünyada Instagram güncellemeleriyle birlikte kullanıcı sayısını’da hızla artmayı başardığı gözlemlenmekte. Peki Instagram’ın bu deni artışını siz nasıl gözlemlemektesiniz, bize görüşlerinizi yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Bugünkü konumuz Instagram’da karşımıza çıkan kısıtlı profil olayı nedir sizlere onu açıklayacağız, gelin hemen bakalım.

Instagram Kısıtlı Profil

Instagram’da karşınıza aşağıdaki görüntü gibi bir uyarı yazısı çıkıyor ise ve o uyarıda “Kısıtlı Profil” (Bulunduğun bölgede bu profile ulaşılamıyor.) yazıyor ise bunun anlamı o hesabın sizin ülkenizde yasaklanmış olması anlamına gelmektedir, yani sizinle beraber o ülkeden bağlantı yapan herkese o hesap kapalı anlamına gelmektedir.

İnstagram Kısıtlı Profil

Instagram Kısıtlı Profiller

Ülkemizde buna benzer hesaplar mevcuttur, son gelen bir kısıtlama ile dünyaca ünlü içki markalarının bazılarına şuanda ülkemizden giriş yasaktır, örnek vermek gerekirse;

Heineken
Absolut
Swirnoff
Chivas Regal

Markalarının hesaplarına giriş yaptığınızda’da aynı uyarı ile karşılaşacaksınızdır.

Instagram Profil Neden Kısıtlanır?

Instagram’da kısıtlanan profiller gelende ülkelerin telekom yönetimi tarafından yasaklanır, amaç o profile karşı yapılan bir dışlama veya uygunsuz içerik olarak belirtilebilir.

Instagram Kısıtlı Profile Nasıl Girerim?

Instagram’da ülkenizde kısıtlanmış profile girebilmek için vpn hizmeti kullanmanız gerekmektedir, google amcaya vpn programları diye aratırsanız karşınıza birçok örnek çıkacaktır.

Ayrıca Instagram kategorimizde yer alan Instagram Gizli Canlı Yayın İzlemek konumuzuda incelemeden çıkmazsanız seviniriz. 🙂

2 YORUMLAR

  1. Hocam merhaba,
    Ben kendi hesabimi kısıtlayamaz mıyım? Mesela kendi hesabımı baska ülkelere kapatmak ya da yaş sınırı getirmek? Böyle bir yetkim var mı?
    İyi günler.

    • Merhaba Nely, maalesef böyle bir sistem mevcut değil. Ancak profilinizin farklı ülkelere sakıncalı olduğunu düşünüyor iseniz instagram ile iletişime geçerek bu durumu bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here