Instagram Ürün Tanıtımı ve Satış

Popüler sosyal platformların başında gelen, İnstagram’ı ticaret için kullanan kullanıcılara, müjde! Artık sattığınız ya da satacağınız herhangi bir ürünün tanıtımını güzelce hazırlayıp, yayınlayarak, daha çok kitleye ulaşmasını sağlayacaksınız. Yazımızı okuduktan sonra ürün tanıtımı yapmanın, ince ve püf noktalarını, benimseyeceğinize eminim. Öncelikle tanıttığınız ürünlerin daha çok kitleye ulaşmasını istiyorsanız, öncelikli işiniz sabretmek olmalıdır. Bir ürün atarak İnstagram kullanıcılarının dikkatini çekemezsiniz.

Daha çok kitleye etkili bir şekilde hitap etmek için, düzenli ürün tanıtımı hazırlayıp, paylaşmalısınız ki bir kullanıcı sizin bir ürününüzü gördüğü zaman profil sayfanıza girip, daha çok ürünü görebilsin. Bu işlemi satacağınız müşteriye güven kazandırmak için de yapabilirsiniz. Mesela bir ürün satıyorsunuz farz edelim, ürünü beğenen bir kullanıcı sizin hakkında daha fazla bilgi almak için, profil sayfanıza giriyor. Ve bir bakıyor ki başka bir ürün tanıtımı hakkında paylaşımda bulunmamışsınız. Sizin dolandırıcı olduğunuzu düşünebilir. Bu da o ürünü alırken tedirgin olmasına ya da ürünü almamasına neden olabilir. Bu yüzden İnstagram‘da etkili bir ürün tanıtımı yapmak için yazımızı okumaya devam edin.

İnstagram Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Instagram’da Etkili Ürün Tanıtımı Nasıl Yapılır?

 Yukarıda da belirttiğimiz gibi, etkili ürün tanıtımı yapmak için aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

  1. En etkili ve altın kural ; Düzenli ürün tanıtımı paylaşımı. Neden olduğunu yukarıda ki yazımızı okuduysanız anlamışsınızdır.
  2. Maddeler halinde ve net bir şekilde ürün tanıtım yazısını yazmak ya da yazdırmak.
  3. Tanıttığınız ürünün mutlaka net bir fotoğrafını koymalısınız. Eğer fotoğraf net değil ise kullanıcılar görsel sahtekarlık sanıp, ürünü almaktan vazgeçebilirler.
  4. Ürün hakkında videolar çekin ve videoları çeşitli şekillerde düzenleyerek ürün tanıtımınıza katın.
  5. Mutlaka bir siteye yönlendirin. Eğer kendi siteniz için tanıtım yapıyorsanız, kendi blog ya da web sitenizin adresini, eğer başkası için ürün tanıtımı yapıyorsanız, tanıtım yaptığınız kişinin, bloğunun ya da web sitesinin adresini ürün tanıtımına ekleyin.
  6. En önemli maddelerden biri olduğunun altını çizerek ticaretteki en önemli şeyi size sunuyorum. Ticaretteki en önemli etmenlerden birisi sabretmektir.

Son olarak şunu eklemeden geçemeyeceğim, hiçbir zaman yaptığınız işte pes etmeyin. Elbet bir gün sizde başarıya ulaşacaksınız.    

İnstagram Hikaye Nasıl Gönderilir? makalesini’de inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap