Instagram Gönderi Linki Nasıl Alınır?

Instagram kategorimizdeki düzenli olarak artışın farkındasınızdır. Aradığınız herhangi bir sorunu sitemizde bulunan sağ üst köşedeki arama yerine yazarak bulabilirsiniz. Aradığınız tüm konuları tek bir yerde toplayarak sizlere daha hızlı çözüm bulmanız için katkı sağlamaya çalışıyoruz.

İnstagram’da gönderiler bölümünde yer alan her paylaşımın sağ üst bölümünde üç noktaya tıkladığımızda karşımıza gelen pencerede bulunan “paylaşım url’sini kopyala” alanının ne anlama geldiğini ve işlevinin neler olduğuna gelin birlikte bakalım.

İnstagram Paylaşım URL’sini Kopyala Ne Demektir?

İnstagram’da paylaşımlarda açılan menüde bulunan bu tuşun anlamı o paylaşımın url’sini yani internet adresini kopyalamanıza yardımcı olur, peki ya bunu kullanırsak ne olur?

Bu butonu tıkladıktan sonra telefonunuza bir adres kopyalanacaktır, bu kopyaladığınız adresi isterseniz bir arkadaşınıza atabilirsiniz, arkadaşınıza gönderdiğinizde o kişi linke tıkladığında direk karşısına o paylaşım çıkacaktır. Ancak o gönderinin herkese açık olması gerekiyor, eğer hesap gizli ise o gönderi karşı taraftaki kişide gözükmeyecektir.

Ayrıca bazı internet sitelerinde resim indirme bölümünde size resmin urlsini isteyecektir, bu url o sitelerde’de işinize yarayarak resimleri veya videoları oradan indirebilirsiniz.

İnstagram Paylaşım URL’si Nasıl Alınır?

İnstagram’da paylaşım url’si almak için adresini almak istediğiniz gönderiyi bularak o gönderi üzerinde uygulama içerisinde sağ üstte yer alan üç noktaya tıklamak, tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencereden de “instagram paylaşım url’sini kopyala” seçeneğine tıklamamız yeterli oluyor, ve işlemimiz bu şekilde sonlanıyor, şimdi url’yi istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İnstagram ile alakalı olan diğer bir konumuzda İnstagram DM Yazıyor Özelliği Kaldırma nasıl yapılır inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap