YouTuber Olma Taktikleri

Son yıllarda internetin yayınlaşması ile de yeni iş kolları doğdu. Bu iş kolları internet üzerinden para kazanmayı mümkün kılıyor. Hatta ve hatta öyle ki bu mecralardan kazanılan para üst düzey işleri dahi aşmış durumda. Youtube da bu mecraların başındaki mecralardan. Buralarda ciddi paralar kazanıldığı duyan herkes de Youtube işine girmeyi düşünmeye başlamıştır. Fakat nereden başlanacağını ve nasıl bir yol izleyeceğini bilemiyor. Öncelikle Nasıl Youtuber Olunur yerine gerçek hedeflerinizi belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

Hiçbir şey yapamasanız dahi öncelikle kanalınızın temasını belirleyerek başlayabilirsiniz. Çünkü youtube çok çeşitli videolardan oluşan bir mecra. Herkes kendi ilgi alanına göre videolar izler. İster kendi ilgilendiğiniz alanda bir kanal kurun isterseniz de en çok izlene kategorilerde kurun. Fakat yeni bir alanda daha az rakibiniz olacağından stratejik bir hamle olarak tercih edilebilir.

YouTuber Olma Taktikleri Nelerdir?

Büyük balıkların arasında yem olmamalısınız. Daha sonra kanalınıza bir isim bulmalısınız. Bu isim hem temanıza uygun olmalı, hem akılda kalıcı olmalıdır. Kısa isimler her zaman tercih sebebidir. Youtube’da kanalınızı oluşturduktan sonra eğer içerikleriniz hazır değil ise içerik için veri toplayın kurgu gibi işler aslında en önemli parçalardır. Bu parçalar iyi olmazsa seyirciye hükmedemezsiniz. İçerik türünüze göre kurgudan sonra çekim hazırlıkları yapılmalıdır.

YouTuber Nasıl Olunur?

Eğer facecam kullanacak iseniz arka planınızın iyi olması en iyisidir. Konularınızı belirlerken eski içerikleri tekrarlamaktan kaçınmalısınız. Önceleri bu şekilde çok izlenme alınsa da şimdi bu tip içerik üreten youtuberlar antipati kazanıyorlar. Ya da aynı tarz içerik çekseniz dahi farklı bir şeyler yapmalısınız ki bir kimsenin sizi izleme sebebi olsun. Daha sonra görüntü kalitesi üzerine yoğunlaşmalısınız.

YouTuber Nasıl Olabilirim?

Eskiden youtube videolarında bu o kadar önemli olmasa da şimdi çok kaliteli alternatifler olduğundan insanlar kalitesiz görüntü ve ses izlemeye tahammül edemiyorlar. Bir de her şeyi yaptınız ve youtube’a başladınız ve işler istediğiniz gibi gitmedi.

Önerilen Makale: YouTuber Nasıl Olunur?

3 ayda sadece birkaç takipçi kazandınız. İzlenmeler düşük. Kesinlikle böyle bir durumda pes etmemelisiniz. En önemli şey düzenli içerik yüklemek. Bir gün keşfedildiğinizde o günlerin meyvesini alacaksınız.

Yorumlar

  1. teşekkürler

    Yanıtla

Yorum Yap