Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapacağım?

İnstagram’da bazı kişiler birkaç ay sonra ya da yıllar geçtikten sonra açmış olduğu bir hesaba giriş yapmak istediklerinde şifrelerini hatırlamıyorlar ya da unutmuş oluyorlar. Veya kendimden örnek vermek gerekirse bir ara açmış olduğum hesaba tekrar girmek istediğimde mail adresi değiştirilmiş gördüm yani bir nevi çalınmıştı sanırım ama hesap benim olduğumdan instagram’ı ikna edip hesabı geri aldım. Şimdi sorun yok çok şükür, eğer sizde böyle bir sorun ile karşılaşmış iseniz yapacağınız işlemleri şimdi sizlere anlatacağız.

İnstagram Şifremi Unuttum

Eğer sizde bizler gibi şifrenizi unuttunuz veya aradan yıllar geçtikten sonra o hesabın size lazım olması aklınıza gelmese’de başınıza gelmesi ve şifrenizi hatırlamamanız sizlere adeta bir ölüm çığlığı gibi gelebilir ama endişelenmeyin öncelikle aşağıda göstermiş olduğumuz adımları takip ederek sorununuzu çözebileceksiniz.

İlk olarak instagram uygulamasına giriş yapalım ve “Giriş yapmak için yardım al” butonuna tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra gelen ekrandan kullanıcı adımızı veya mail adresimizi kullanarak tan hesap bulmayı seçiyoruz ve kullanıcı adımızı girerek ileri diyoruz.

instagram sifremi hatirlamiyorum

Hop geldik son ekrana buradan’da “E posta gönder” seçeneğine tıklıyoruz.

Ve şimdi mail adresimizi kontrol ediyoruz, gelen yeni şifre alma bağlantısı sayesinde yeni şifremizi oluşturuyoruz.

İşlem tamam artık yeni şifreniz ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

İnstagram Şifremi Unuttum Mailim Çalınmış

Eğer ki ben şifremi unuttum ama mail adresimde çalınmış diyorsanız yapacağınız işlem şu şekilde olacaktır, öncelikle aşağıda göreceğiniz üzere;

“Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var” yazısına tıklıyoruz.

İnstagram Mailim Çalınmış Şifre Yenileme

Ve karşımıza gelen istek formunu eksiksiz bir şekilde hesabın sizin olduğunu kanıtlamak şartıyla dolduruyoruz ve isteği gönder butonuna tıklıyoruz.

Form cevabını form’da belirtmiş olduğunuz mail üzerinden alacaksınızdır. Eğer hesabın sizin olduğunu doğrularlar ise size şifre yenileme bağlantısı göndereceklerdir.

Bu bağlantıyı göndermeden önce sizden “kimlik resmi / vergi numarası” gibi bilgiler isteyebilirler. Bu konuda gönderip göndermemek sizin inisiyatifinize kalmış durum.

Ayrıca benzer yazımız olan İnstagram Şifre Yenileme Nasıl Yapılır? inceleyin ve şifrenizi hemen yenisi ile değiştirin.

Yorum Yap