Instagram Kapattığım Hesabı Geri Açma

Instagram kapattığım hesabı geri açma işlemi nasıl yapılır diyen kullanıcılar için sunmuş olduğumuz aşağıdaki yöntem sayesinde sizlerde “instagram hesabımı kapattım geri nasıl açarım” sorusunun cevabını bulabileceksiniz.

Instagram gün geçtikçe popüleritesi artan bir sosyal medya uygulaması olmakla birlikte kullanıcılar bazen sıkılarak bu uygulamayı siliyorlar. Tamda bu noktada bazı kullanıcılar hesabını silerek uygulamayı terk ediyorlar. Hesap silme sonrasında ise kullanıcı adları veritabanında kaldığı için aynı kullanıcı adıyla bir hesap oluşturamıyorlar. Bu durumda sildikleri hesabı geri açmaya çalışıyorlar. İşte sizlere şimdi kapatmış olduğunuz Instagram hesabını nasıl açacağınızı göstereceğiz.

instagram hesabı sildim kullanıcı adını nasıl alırım

Instagram Silinen Hesabı Nasıl Geri Açabilirim?

Instagram silinen hesabı açmak isteyen kullanıcılar için yapmaları gereken işlem Instagram ile iletişime geçmeleri olacaktır. Bu durumda bekleyerek o kullanıcı adının açılmasını sağlayamazsınız çünkü Instagram büyük bir güncelleme yapmadıkça o kullanıcı adı boşa çıkmayacaktır. Sürekli olarak sistemin arkasında kayıtlı olduğu için kullanıcı adı kullanılır gözükerek “bu kullanıcı adı alınamaz” hatası ile karşılaşırsınız.

instagram iletişime geçmeInstagram yeni çıkartmış olduğu “Instagram Hesabım Donduruldu” başlığındaki formu ile Instagram yetkilileri ile iletişime geçerek bu sorunu aşmayı planlıyor. Ancak bunun için birkaç bilgi vermeniz ve hesabın size ait olduğunu anlaması gerekiyor.

Instagram Kapattığım Hesabı Açtırma

Instagram kapattığım hesabı geri açma için söylediğim bu forma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Bu forma giriş yaptıktan sonra sizlere birkaç soru verecektir, bu soruları aşağıda örnek olarak göstermiş olduğumuz şekilde sizde hesabınıza ait gerçek bilgileri giriniz;

Soru 1: Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?

Cevap: Hayır (Eğer kapatmış olduğunuz hesap bir kuruma ait ise Evet seçeneğini seçin.)

Soru 2: Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız

Cevap: Pınar Zincir

Soru 3: Instagram Kullanıcı Adınız (Silmiş olduğunuz hesaba ait)

Cevap: pinarzincir123456

Soru 4: E-posta adresiniz (Hesaba giriş yaptığınız mail adresi olmalı.)

Cevap: pinarzincir123456@gmail.com

Soru 5: Hangi ülkeden yazıyorsunuz? (Instagram’a genellikle giriş yaptığınız yer olmalı.)

Cevap: Türkiye

Tüm bu soruları cevapladıktan sonra “Gönder” butonuna basarak beklemeye başlayabilirsiniz. Burada bekleme süresi olarak genellikle 72 saat söylenmekte, ancak daha erken veya daha geç bir şekilde dönüş alabilmeniz mümkün. Eğer 1 hafta geçmiş ise yeniden başvuruda bulunabilirsiniz ancak aynı gün içinde veya yakın bir günde tekrar tekrar göndermeniz doğru olmamakla birlikte spam kabul edilmektedir.

Instagram’dan Hesap Açma Maili

Instagram’a göndermiş olduğunuz form sonrasında gelen mail ile birlikte doğrulama işlemimiz devam etmektedir. Mail üzerinde size bir kod gönderilerek bu kodun beyaz bir kağıt üzerine net bir şekilde yazılması ve iki elinizde tutarak yüzünüzle birlikte kodunda çıkacağı bir fotoğraf çekmeniz istenecektir. (Bu fotoğrafı çektirirken net bir şekilde olmasına dikkat etmelisiniz.)

instagram kullanıcı adı alınamıyotInstagram hesap açma için çekmiş olduğumuz fotoğrafı maili yanıtla bölümünden Instagram ekibine gönderiyoruz. Bu işlem sonrasında ise tek yapmamız gereken işlem beklemek oluyor. Ekip düzenli olarak verdiğiniz bilgiler ve fotoğrafınız ile hesabınızı kontrol ediyor ve size olumlu veya olumsuz bir şekilde mail gönderimi yapıyor.

Ve sonuç, bilgilerimiz doğru ve Instagram ekibi’de bunu doğrulamış ise kapatmış olduğumuz hesap açılıyor.

Instagram Kapattığım Hesaptaki Kullanıcı Adını Nasıl Alırım?

Instagram’da kapatmış olduğunuz hesabın kullanıcı adını almak istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken işlem yukarıda belirttiğimiz şekilde hesabınızı geri açtırmanız gerekmektedir. Daha önce açılmış bir kullanıcı adının kapatılması sonrası tekrar alınabilmesi mümkün değildir.

Instagram silinen kullanıcı adını alma sadece özel bir Instagram Destek Şirketi ile çalışıyorsanız bu durumda onlarla iletişime geçerek kullanım dışı olan kullanıcı adını gerek ücret karşılığı gerek partnerlik hizmeti ile iletişim hali sayesinde ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden Instagram konularına ait birçok bilgiye ulaşabilirsiniz, eğer hala kafanıza takılan veya sorun yaşadığınız bir yer varsa bize aşağıda bulunan yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap