Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram dm kapatma işlemi istemediğiniz kişinin sizi rahatsız etmemesi yani ondan gelen mesajları engellemeniz demektir. Instagram dm kapatmak isteyen kişiler vardır çünkü bir kullanıcının tanımadığı veya mesaj atmasını istemediği kişi ya da kişiler olacaktır. Bunların önüne geçmek adına sizleri rahatsız etmemek için dm’nizi o kişilere kapatabilirsiniz.

Instagram DM Herkese Kapatma

Instagram’da dm yani direct message kutusunu herkese kapatabilir miyim gibi sorularda gelmekte. Bu özellik şuanda mevcut değil lakin sadece istemediğiniz kişiyi engelleyerek bu durumu çözebilirsiniz. Veya DM’lere bakmadan geçerek. (DM Bildirimlerini engelleyerek)

Instagram DM Gizleme

Instagram’da dm kapatmak için öncelikle uygulamamıza giriş yapıyoruz. Ana sayfamızın sağ üst kısımda bulunan dm’ler bölümüne giriş yapıyoruz. (1)

İnstagram DM Engelleme

Daha sonra o alanda mesaj kutumuzu kime kapatmak istiyor isek o kişiyi seçmeliyiz, kişiyi seçtikten sonra yine sağ üst bölümse yer alan bu kes “i” butonuna tıklamanız gerekiyor. (2)

İnstagram DM Kapat

Bu işlem sonrasında işlemi asıl yapacağımız ekran karşımıza çıkmakta. Bu alanda çıkan bildirimleri sessize al bölümünü aktif hale getirmeliyiz. (3)

İnstagram DM Yasaklama

Bu alanı aktif hale getirdikten sonra artık o kişiden gelen DM kutumuzu kapatmış yani sessize almış oluyorsunuz. Bu sayede artık o kişiden gelen mesajları bildirim olarak almıyorsunuz ve kafanız rahat oluyor. 

İlginizi Çekebilir↓
Instagram Hesap Dondurma

Yorum Yap