Instagram Fake Hesap Nasıl Anlaşılır?

Instagram’ın fake hesaplarından sizlerde bıkmadınız mı? Bıkmış gibi görünüyorsunuz ki bu yazıya girerek konuştuğunuz bir kişinin ya da size takipçi isteği gönderen bir kullanıcının fake hesap mı yoksa gerçek kullanıcı mı olduğunu anlamaya çalıştığınızı hemen kaptık. Sakin olun ve şimdi sizlere hangi hesapların fake hesap olduğunu hangi hesapların ise gerçek kullanıcı olduğunu anlamaya çalışacağımız tüyoları paylaşacağız. Bu sayede artık gerçek hesap ile fake hesap arasında kalmayacaksınız.

Instagram Fake Hesaplar

Instagram’da açılan fake hesaplar oldukça fazla, örnek vermek gerekiyorsa 100 hesabım, 10 tanesi fake hesap veya kullanılmayan hesap olarak açılıyor, hal böyle olunca Instagram’da bir hayli çöplük hale dönüşüyor. Ancak Instagram yönetimi’de bunun farkında ve kendi botları ile bu hesapları kapatıyorlar, ancak bazı durumlarda botlar’da fake hesapları anlayamıyorlar. Bu durumda Instagram ekibi kendi gördüklerini hemen askıya alıyor ancak o kadar fazla oldukları için Instagram kullanan kullanıcılardan’da yardım istiyor. Bu yardım sayesinde şikayet edilen hesaplar’da askıya alınıyor ve bizlerde kafamız rahat ediyoruz.

Instagram Fake Hesap Anlama

Instagram’da bir hesabın fake olduğunu anlayabilmemiz için birden fazla yöntem mevcuttur, bunları sizlere sıralayacağız. Eğer sizinde dikkatinizi çeken durum olursa bu şekilde hesabın fake olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Maddelere geçmeden önce fake hesap nasıl şikayet edilir ve kapattırılır bilmiyorsanız şu yazımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

  • Fake hesapların bazılarında “profil resmi” mevcut değildir,
  • Bazı fake hesaplar ise “çok fazla dikkat çekici kız fotoğrafları” yani sahte resimler yer almaktadır,
  • Hesapların biyografi kısmından fake olup olmadığını anlamak zor olmaktadır, ancak eğer dikkat çekici ve uygunsuz bir biyografi yer alıyor ise (Örn: Takipçi kasmak için altta yer alan linke tıklayın, gibi vs.) bu hesap sahtedir.
  • Eğer profilde çok az fotoğraf mevcut ise bu hesabın fake olduğunu düşünebilirsiniz. (Ancak tüm durumlarda geçerli değildir, hesabı yeni açmış’ta olabilir.)
  • Fotoğrafların altına “keko kişi” diye tabir ettiğimiz abuk subuk kişiler yorum yapmış ve fotoğraf sahibi bunları kaldırmamış ise bu hesap %90 fake hesap olarak düşünebiliriz.
  • 100 tane fotoğraf var ama hiç yorum yok ise o hesabında fake olabileceği anlamına gelebilir.
  • Çok kişiyi takip ekiyor (2000) ancak takipçisi (100) çok az ise o hesapta fake olabilmektedir.

Yukarıda vermiş olduğumuz maddeler dışında sizlerinde aklına bir yöntem geliyor ise bize yorum kısmından ulaştırırsanız makalemize ekleyebiliriz. Ayrıca bu sayede artık fake hesapları ayırt etmeyi öğrenmiş olduk. Bulmuş olduğumuz fake hesapları hemen şikayet ederek kapattırmaya çalışınız. Instagram’ın yeni web sürümü özelliği olan Instagram Bilgisayardan Hikaye Atma isimli makalemizi ziyaret ederek bilgisayardan hikaye paylaşımı yapabilirsiniz.

Yorum Yap