Twitter Eski Görünüme Geçmek 2024

Twitter uzun zamandır aynı tasarım altında işlem yapmaya devam etmekteydi, lakin Temmuz 2019 itibariyle tasarım değişikliği yapma kararı alan ünlü sosyal medya ağı bu kararı vermeden önce denemeler yapmaya başlamıştı. Daha sonrasında ise Twitter görünümünü tüm kullanıcılar için değiştirme kararı aldı.

Twitter yeni görünümü ile birlikte bazı kullanıcılar bu tasarıma alışamayarak Twitter eski görünüme geçme isteği doğrultusunda ilerleme sağlayarak eski görünüm ile devam etmek istediler. Twitter bu isteği geri çekmeyerek kullanıcılara bir süre eski tasarıma dönme şeklinde seçenek sundu. Ancak bu seçenek daha sonra Twitter tarafından kaldırılarak yeni görünümü sağlanmış oldu.

Twitter eski tasarıma geçmek isteyenler ise bu işlemi Twitter arayüzü tarafından yapamadılar, ancak bu yazımız ile birlikte sizde eski tasarıma geçmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Eski Tasarıma Nasıl Geçerim?

Twitter eski tasarıma geçmek isteyen kullanıcılar için ektentilerden bahsetmemiz gerekecek, yukarıda’da belirttiğimiz üzere Twitter üzerinden artık eski tasarıma geçme işlemi kaldırıldı ve sadece eklentiler üzerinden bu işlem yapılabilmekte.

Twitter eski görünüme geçme 2024 yılı için şu şekilde yapılabilmekte;

Twitter Eski Görünüme Geçme (Masaüstü Bilgisayar)

Twitter eski görünüm
  • İlk olarak Twitter’ı açmış olduğunuz tarayıcı hangisi ise bunun için “GoodTwitter” eklentisini mağaza üzerinden aramamız gerekmekte.
  • Biz bu işlem için Chrome tarayıcı üzerinden sizlere göstereceğimiz için Chorome web mağazasına girerek “GoodTwitter” aramasını yapıyoruz.
  • Karşımıza çıkan sayfadan “Chrome’a ekle” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Daha sonra karşımıza çıkan pencere üzerinden “Uzantıyı ekle” seçeneğini seçiyoruz.
  • Bu işlem sonrasında eklenti tarayıcımıza yükleniyor ve Twitter sayfasını açarak eski görünüme ulaşabileceğinizi görebilirsiniz.

Twitter Eski Tasarıma Geçme (Akıllı Telefon)

Twitter eski görünüme geçme işlemini tarayıcı üzerinden nasıl yapılacağını anlattık ancak işler mobile geldiğinde bu işler bu kadar basit olmuyor, eskiden eski tasarıma dön tuşu bulunan Twitter üzerinde artık akıllı telefon üzerinden eski görünüme dönmek mümkün değil.

Twitter Eski Görünüme Geçme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Twitter tasarımını değiştiren kişilerin şunları unutmaması gerekir;

Twitter eski tasarıma geçmek isteyen kullanıcılar 2024 yılı için yukarıdaki eklentiyi kullanarak işlemleri gerçekleştirebilirler ancak bu eklenti ilerleyen zamanda pasif hale gelebileceğini veya Twitter tarafından engellenebileceğini de unutmayın.

Yorum Yap