Twitter DM Kapatma 2024

Twitter mecrasında direct message olayı olduğundan tanımadığınız kişi ya da kişiler sizi istedikleri zaman rahatsız ederek mesaj gönderebiliyorlar, peki biz bu mesaj gönderim alanını karşı tarafa nasıl kapatırız diyorsanız gelin şimdi bu sistemin nasıl kapatılacağını öğrenelim.

Twitter DM Kapatma

Twitter’da herhangi bir kullanıcıdan mesaj almak istemiyor musunuz, bunun için Twitter’da dm kapatma işleminin nasıl yapılacağına gelin göz atalım,

Öncelikle Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz,
Daha sonra sağ üst köşede bulunan profil resmimize tıklıyoruz,
Çıkan seçeneklerden “Ayarlar ve gizlilik” bölümünü seçiyoruz,
Gelen ayarlar ekranından sol taraftan “Gizlilik ve güvenlik” seçeneğine tıklıyoruz,

Twitter DM Engelleme

Şimdi ise yapacağımız işlemin bölümü olarak “Direkt Mesajlar” bölümünü ekranımızı aşağıya indirerek buluyoruz. Bu bölümde “Herhangi birinden Direkt Mesaj al” seçeneğindeki Tik işaretini kaldırıyoruz. Bu sayede artık sizin takip etmediğiniz kişiler size mesaj gönderemeyeceklerdir. Yani siz tanımadığınız bir kişiyi takip etmiyorsanız onlarda sizlere dm yani mesaj gönderimi yapamamaktadırlar.

Twitter DM Engelleme 2024

Twitter’da kullanıcıların dm kapatmasının birden fazla sebebi olabiliyor, bunlardan bir tanesi de kız hesaplarının başka erkek hesapları tarafından laf tacizine uğraması veya tanışmak istemeleri bir neden olarak gösterilebilir. Ayrıca siz Twitter’ı mesaj olarak değil sadece yazı veya fotoğraf paylaşımı olarak kullanmak ve kimseden mesaj almadan sessizce kullanmak istiyorsanız Twitter dm alanını kapatmanız gayet normal olarak karşılanmalıdır.

Bazı durumlarda ise tepkiler tam tersi olabilmektedir, bunun nedeni eğer bir iş sahibi iseniz ve müşterilerinizden mesaj almak istiyorsanız bu seçeneği aktif etmelisiniz ki siz müşterilerinizi takip etmeseniz bile onlar sizinle iletişime geçebilsinler, eğer Tik işareti açık değil ise bu durumda sizinle sadece takip ettiğiniz müşteri veya kullanıcılar iletişime geçecektir, bu da size ulaşmak isteyen müşterilerin ulaşamamasına sebep olabilir.

Eğer sizde rahatsız edilmemek istiyorsanız yukarıda göstermiş olduğumuz dm kapatma yöntemini kullanabilirsiniz, şuanda bu seçenek 2024 yılı için geçerlidir. Daha sonraki yıllarda bu sistem değişir mi bilmiyoruz ama herhangi bir güncelleme geldiği taktirde sizlere sunacağımızı bilmenizi isteriz, bu nedenden bizi takip etmeyi unutmayın.

Ayrıca bu önemli haberi incelemeden geçmeyin: Twitter Karakter Sınırı Artık 140 Değil 280!

Yorum Yap