Twitter Neden Açılmıyor?

Dünyaca ünlü sosyal medya ağı Twitter her geçen gün dünya çapında büyümeye devam etmekte, ülkemizde gerek devlet erkanıyla gerekse ünlü kişilerin sık sık attıkları ses getiren tweetler ile bambaşka bir hal almakta, 150 karakter sınırı olsa dahi insanlar güzel söz veya gündemi takip etme ve yorumlama açısından günlük olarak sık sık giriş yapmaktalar.

İnsanlar twitter üzerinden gündemi takip ediyor, resim paylaşıyor, video yorumluyor ve güzel sözler bakıp, yazıyorlar. Hep güncel bir profil tutmak isteyen kişi sık sık beğeni ve retweet yapmakta, ayrıca yeni gelen canlı yayın özelliği ile birlikte artık kişiler istedikleri yerde istedikleri zamanda canlı yayın özelliğini kullanarak kendini tüm dünyaya gösterebilme şansına sahip oluyor, peki ya bu özelliğin nasıl kullanıldığını öğrenmek ister misiniz? Peki o zaman sizi Twitter Canlı Yayın Nasıl Yapılır adlı yazımıza davet ediyoruz.

Twitter Neden Açılmıyor?

Twitter’a ülkemizde bazen giriş sorunu yaşamaktayız, bunun nedeni bazen maalesef yaşanan terör nedeniyle olmakta, bazense yalan yanlış haberlerin yayınlanmasından dolayı giriş yapamamaktayız. Hal böyle olunca yayınlanan video resim veya yazıların kaldırılana kadar sosyal medya ağı olan twitter’a erişim sağlanılamıyor. Sadece bilgisayar üzerinden giriş yapmak isteyen kullanıcılar değil, mobil ağ üzerinden giriş yapmak isteyen kullanıcılarda bu durumla karşılaşmaktalar. Twitter yasağı geldiği taktirde yasak kalkana kadar normal bir şekilde twitter’a erişim sağlayamıyorsunuz, bu nedenle vpnler bu devrede çoğu kişinin derdine çözüm olmakta.

Twitter’a Nasıl Girebilirim?

Twitter’a yasak geldiği zamanlarda nasıl girebileceğiniz konusunda sizin yardımcınız olarak devreye giren vpn servisleri olmakta, yasak dahilinde bazı “vpn servisleri” de çalışmıyor lakin illaki çalışan bir vpn bulma ihtimaliniz de yüksek.

Twitter’a VPN Kullanarak Nasıl Girebilirim?

Twitter yasak dahilinde erişim sağlayamamanız durumunda vpn servislerini kullanabilirsiniz, size örnek birkaç vpn servisi sunmak isteriz;

 • Opera VPN
 • ZenMate
 • Betternet
 • Super VPN
 • Hotspot
 • Hideninja VPN

Bu vpn servislerinden sırayla veya karışık olarak denemeniz taktirde twitter’a yasak dahilinde’de giriş yapabilirsiniz. Lakin bu durumda güvenlik konusunda dikkat etmeniz gereken konular olabilir (şifrenizin çalınmaması için güvenlik önlemleri alın) Ayrıca vpn ile twitter’a giriş yapar iseniz çok hızlı bir verim alamayabilirsiniz, server kaynaklı normalden daha yavaş bir twitter sizi karşılayacaktır.

Yorumlar

 1. vpnler çalışmıyor ki artık, başka vpn varmı çalışan?

  Yanıtla
  • Betternet çalışıyor hocam şuanda, kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yap