Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

En popüler sosyal paylaşım platformlarından olan, Twitter‘da bazı sözlü istismarcılar ve hackerlar tarafından, yapılan saldırılarda, bir çok kullanıcının hesabı zarar görüyor. Bu durumda da kullanıcılar Twitter hesabını kapatmak istiyor. Ancak bunu nasıl yapacağını bilmeyen kullanıcılar mevcut. Eğer sizde o kullanıcılardansanız, doğru yazıyı okuduğunuzdan emin olabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, akıllı telefonlarla bu işlemi gerçekleştirmek mümkün değil. Twitter hesabını tamamen kapatmak için, bir bilgisayara ihtiyacınız var. Bunun haberini önceden vermemizdeki sebep bilgisayara sahip olmayan kullanıcılar, ona göre temin edebilsin. Bir bilgisayarda ayarladıktan sonra, şimdi gelelim Twitter hesabın nasıl kapatılır sorusuna.

Twitter Hesabı Kapatma

Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi, belki yukarıdaki yazıyı okumamışsınızdır diye, tekrar ediyorum bu arada. Akıllı telefonlarla bu işlemi gerçekleştirmek mümkün değil. Bu işlemi gerçekleştirmek için, bir bilgisayara ihtiyacınız var. Eğer bilgisayarı da bir şekilde temin ettiyseniz, artık Twitter hesabını kapatmanıza hiçbir engel yok demektir. Gelelim Twitter hesabınızı nasıl kapatacağınıza.

Hesap Dondurmak İçin; Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Öncelikle Twitter’a bilgisayarınızdan giriş yapın. Ardından sağ üstte yer alan ayarlar seçeneğine tıklayın.

twitter hesap silme

Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra ise, sayfanın en altında bulunan, hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

twitter hesap kapatma

Ardından hesabınızın kapatma işlemini başlatmış olacaksınız. Hayırlı olsun hesabınız saldırganlar tarafından kullanılamayacak.

Twitter Hesap Silme

Son olarak belirtmek isteriz ki, bazı ufak işlemler için Twitter hesabınızı boşuna kapatmayın. Sadece zorunlu olduğunuz durumlarda Twitter hesabınızı kapatma işlemine başvurun. Kullanıcı adı değiştirme gibi kolay konular için hesabınızı kapatıp, yeni bir hesap açmayı denemeyin. Çünkü kullanıcı adınızı, hesap ayarlarından kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Son olarak şunu da eklemekte fayda var. Hesabınız, hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıkladığınız anda silinir. Ancak bazı paylaşım yaptığınız içerikler, 1-2 gün içerisinde silinir. Yani bir tanıdığınıza hesabım sende gözüküyor mu ? Şeklinde bir soru sorduğunuzda muhtemelen sizin paylaştığınız bir içeriği görüp evet diyecektir. Endişelenmeyin bu içeriklerde 1-2 gün içerisinde tamamen ortadan kalkacaktır. Umuyoruz ki zorunlu nedenlerden dolayı, hesabınızı kapatmak zorunda kalmazsınız. Buradan tüm sözlü istismarcıları ve hackerları yaptıkları davranışlardan dolayı kınıyoruz. Son olarak da altını çizmeden geçemeyeceğimiz bir husus olan şey ise, kapattığınız Twitter hesabını, açtığınız e posta ile yeni bir Twitter hesabı açmak için, bir müddet beklemelisiniz, aksi taktirde %90 olumsuz sonuç alırsınız.

Twitter Canlı Yayın Nasıl Yapılır adlı yazımızdan’da canlı yayın özelliğini test edebilirsiniz.

Yorum Yap