Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Son zamanlarda, sosyal medya saldırılarında görülen artış, tüm sosyal medya platformlarını kullanan, kişileri etkiliyor. Bu durumda da sosyal medya platformları, bazı önlemler alıyor. Kullanıcılarına büyük özen gösteren Facebook, bu ve buna benzer durumlar için, hesap dondurma seçeneğini, oluşturmuş. Kullanıcılarının sosyal güvenliklerini dikkatle koruyan Facebook hesap dondurma seçeneği ile kullanıcı hesaplarına yapılan saldırıları, bir nebze önlüyor. Hesap dondurma seçeneğini farklı amaçlarla da kullanan, Facebook hesap sahipleri, hesap dondurma  seçeneğinden gayet memnun. Peki Facebook hesabı nasıl mı  donduruluyor. Aslında bunun yanıtı çok basit. Haydi gelelim Facebook hesabınızı nasıl donduracağınıza.

Facebook Hesap Dondurma

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Eğer sizde birileri tarafından, Facebook hesabınızın kullanıldığını ve saldırıya uğradığını düşünüyorsanız ya da farklı bir durumdan ötürü, Facebook hesabınızı kapatmaya karar verdiyseniz, doğru yazıyı okuduğunuzdan eminim. Facebook hesabınızı dondurmak için, sağ üst tarafta bulunan, hesap menüsüne tıklayın. Açılan pencereden ayarlar seçeneğine girin. Ardından da güvenlik bölümünü seçip girin. Hesabı dondur seçeneğine tıklayıp gereken işlemleri gerçekleştirin. İşte hepsi bu kadar. Hesap dondurma işlemi gerçekleştirmek, bu kadar basit bir işlemdir. Ama unutmayın ki hesabınızı dondurursanız, hiçbir şekilde profiliniz gözükmez ve kimsede sizin profilinizi göremez. Kimsenin arkadaşlar listesinde bulunmazsınız. Yani size ait her şey donar.

Facebook Hesap Dondurma İşlemi

Umuyoruz ki hesabınızı zorunlu nedenlerden ötürü, dondurmak zorunda kalmazsınız. Eğer zorunlu nedenlerden Facebook hesabınızı dondurduysanız, hiçbir zaman bu uğraşları size yaşatanların peşini bırakmayın. Ve her türlü hesabınızı özenle ve dikkatle parolalarını değiştirerek koruyun. Ve parolalarınızı kolay harflerden ve rakamlardan oluşturmayın. Şunu unutmayın ki parolanıza bir (.) işareti koymanız, sizin hesabınızı ele geçirmeye çalışanların işini, neredeyse 1 ay uzatır. Ve birde (*) işareti koyduğunuzu düşünürsek, parolanızı kırmaları 1 yıllık gibi bir zaman dilimine çıkar. 6 ayda bir şifrenizi düzenli olarak değiştirdiğinizde ise Facebook hesabınız tüm saldırılara karşı güçlü bir savunma uygular. Zaten kimsenin 1 yıl uğraşmayacağını bildiğimiz için, içiniz rahat olsun. Belirttiğimiz hususları uygularsanız, Facebook hesabını, zorunlu nedenlerden ötürü, kapatmak zorunda kalmaz, Facebook’un keyfini yaşamaya devam edersiniz.

Ayrıca Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır adlı yazımızdan facebook sayfa birleştirmeye dair tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Merhaba benim hesabıma erişilemiyor şikayet olunub bağlanip nasil geri qaytara bilerim bana yardım edin

    Yanıtla
    • Hesabınızı dondurduysanız, hesabınıza tekrar giriş yaparak erişim sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap