Instagram Takipçilerim Silindi Sorunu Çözümü

Instagram üzerinde son zamanlarda gelen güncellemeler ile birlikte kişiler takipçi sayılarında bir düşüş gözlemlemekte, sadece bazı kişiler değil bunların dışında ünlülerin hesaplarında da bir hayli düşüş yaşanmakta.

Peki bunun sebebi ne olabilir, instagram kendi kendine takipçi siliyor, neden durduk yere Instagram’da takipçim düşüyor diyenler için araştırdık, işte bu sorunun neden oluştuğunu ve neden takipçilerinizin silindiğini sizlere şöyle açıklayalım;

Instagram Takipçilerim Durduk Yere Silindi

Instagram takipçilerim hiç bir şeye dokunmadığım halde bir haydi düştü diyenler için bu olayın nedeni aslında bir sorun değil, bu olayın çıkması Instagram’ın kendini yenilemesi ve bot hesaplara yani kullanım dışı otomatik olarak programlar ile oluşturulan hesapları engellemesinden kaynaklanmakta. Eğer sizin hesabınızı da binlerce kişi takip ediyor ise ve aralarında bu tarz bot kullanıcılar mevcut ise instagram buna dair bir güncelleme yaparak hesapları tamamen silmekte. Yani bot hesaplar artık kullanım dışı olmasının yanında böyle bir hesap görünmeyecek ve silinecek.

Peki ya nereye kadar, birini siler ikisini siler yeniden açarlar diyorsanız da. İnstagram bu konuyu da düşünerek sistemde bulunan kayıt işlemlerini sıklaştırarak kontrol etmekte. Bu sayede bot hesaplar açılsa dahi hemen kapatılmakta ve bot hesapların nasıl açıldığını kontrol ederek sisteminde bulunan bu açığı da hemen kapatmaktalar.

İlginizi Çekebilir! Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram’da Takipçilerim Bot Mu Nasıl Anlarım?

Instagram profilinizde takipçilerinizin bot olup olmadığını anlamanız çok kolay, takipçilerim ekranına tıklayarak resim olamayan veyahut resim varsa da paylaşımı olmayan kişiler bot kişilerdir. Veya takip ettiği kişi sayısı bir hayli olan ama takipçisi az olan kişilerde bot olabilir. Yani tanımadığınız kişiler arasında bu tarz bir kullanıcı var ise bilin ki bu bottur. Kullanıcı adından da bir kişinin bot olup olmadığını anlamanız mümkündür.

Instagram’da Gerçek Takipçi Almak

Instagram’da bazı kişiler bot hesaplar satın alarak takipçi kişilerini arttırmakta, amaç takipçi sayım yüksek görünsün ama hal böyle olunca o kişiler siz bir gönderi paylaştığınızda aktif olmadığı için bu gönderiye etkileşim sağlamamakta ve bir hayli takipçiniz olsa dahi beğeni sayınız düşük bir rakam olmaktadır.

Ayrıca, o satın aldığınız bot takipçilerde bir gün bu tarz bir işlem ile instagram tarafından silindikten sonra siz öylece baka kalıyorsunuz. Hem de verdiğiniz para boşa gitmiş oluyor, bu yüzden gerçek takipçiler her zaman candır. Gerçek takipçi satın alın demiyorum kendiniz de bu işlemi manuel olarak yavaşta olsa yapabilirsiniz.

Yorum Yap