Instagram Takipçilerimi Silme

Instagram takipçiler konusunda 2024 yılı itibari ile sürekli güncel olarak yenilikler getirmekte, eskiden takipçilerinizden birini çıkartmak istediğiniz takdirde o kişiyi önce engelleyip sonra engelini kaldırmanız gerekiyordu, şimdi ise istemediğiniz bir takipçi olduğunuzda onu hiçbir engelleme yapmadan takipçilerinizden kaldırabiliyorsunuz, ve artık o kişi sizi takip etmiş olmuyor. Siz onu takip etseniz dahi takipçileriniz arasından çıkarttığınızda o kişi sizi takip edemeyecektir.

Instagram Takipçileri Silme 2024

Instagram takipçilerinizde bot hesaplar veya erotik türünde saçma sapan hesaplar dolaşıyor ve sizi tanıyan kişiler bunları görüyorsa sizde bir utanç duruma girmişsinizdir, bu durumda sizler için Instagram takipçi silme işlemini uygulamanızı ve bu sayede istemediğiniz kişilerin sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. Direk olarak engel atmak yerine sadece takipçileriniz arasından çıkartmak artık mümkün hale gelmiş durumda. Instagram takipçi silme işlemini uyguladıktan sonra ise karşı tarafa herhangi bir bilgilendirme gitmemektedir, yani siz o kişiyi takipçi listesinden çıkarttığını anlayabilmesi için profilinize göz atması gerekmektedir.

Instagram takipçi kaldırma işleminin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram Takipçi Kaldırma

Instagram Takipçi Kaldırma
  • Instagram takipçi kaldırma işlemi için ilk olarak yapmanız gereken işlem profilinize girerek takipçileriniz olduğu listeyi açmanız gerekiyor, profil aracılığı ile takipçi listenize girdikten sonra ise buradan takipçilerinizden kaldırmak istediğiniz kişiyi bularak sayfa içerisinde kullanıcının yanında yer alan üç noktaya tıklayın ve  karşınıza çıkacak olan “Çıkar” düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Bu sayede butona tıkladıktan sonra artık o kişi sizin takipçiniz olmayacaktır, ve sizin de takipçi sayınızdan bir kişi eksilecektir.
  • Takipçi listenizden çıkarttığınız kişiye herhangi bir bildirim gitmeyecek olup artık sizin profilinizi de görüntüleyemeyecektir. Eğer görüntülemek isterse tekrardan sizlere takipçi isteği göndermesi gerekmektedir.
  • Ancak bahsettiğimiz bu olay gizli hesaplar için geçerlidir. Eğer hesabınız gizli değil ise yine karşı taraf sizin hesabınızı görebilir.
  • Yine de görmemesini istiyorsanız bunun için yapmanız gereken işlem o kişiyi engellemek olacaktır, o kişiyi nasıl engelleyeceğinizi bilmiyorsanız Instagram Kişi Engelleme makalemize göz atarak o kullanıcıyı engelleyebilirsiniz ve sizin profilinize göz atmasına izin vermezsiniz. (Farklı bir hesaptan profilinizi görebilir tabiki.)

Yorum Yap