Instagram Hikaye Yorum Kapatma

Instagram gün geçtikçe kendini dahada çok ön plana çıkan sosyal medya ağlarından bir tanesi olmaya devam ediyor, sürekli olarak gelen güncellemeler sayesinde’de gerek performans gerek yenilikçi çalışmalar bu gelişmeyi de beraberinde getiriyor demek doğru olur.

Instagram’a eklenen hikaye bölümü ile birlikte artık insanlar daha fazla uygulama içerisinde vakit geçirmeye başlamış durumlar ve acaba bugün ne paylaşsam ne atsam derdine düşmüşler, bazı arkadaşlarımız ise Instagram hikaye bölümü kullanıyor ancak bu bölümde paylaşmış olduğu resim, video veya boomerang çekimlerine yorum yapılmasını istemiyorlar ve bunun için Instagram hikaye yorum kapatma işleminin nasıl yapılacağını araştırıyorlar.

Instagram Hikaye Yorum Kapatma

Instagram’da hikayeniz için çekmiş olduğunuz herhangi bir fotoğrafa yorum yani cevap verilmesini istemiyorsanız bu işlemi kapatmak için yapmanız gereken işlem oldukça basit, öncelikle Instagram uygulamamızı açarak profilimize giriyoruz ve sağ üstte bulunan seçenekler panelini açıyoruz, bu panel üzerinden “hikaye ayarları” bölümünü buluyoruz ve karşımıza çıkan ekrandan “mesaj yanıtlarına izin ver” bölümünü takipçilerin olan tik işaretini kapalı konumuna getiriyoruz.

Instagram Hikaye Yorum Yapılmasın

Bu sayede çekmiş olduğumuz herhangi bir görseli Instagram hikayemizde paylaşırsak karşı taraftaki herhangi bir kişi bu hikayeye cevap veremeyeceklerdir. Yani bundan böyle hikayenizin yorum kısmı kapalı hale geçecektir.

Instagram Hikaye DM Kapatma

Instagram hikaye bölümünden herhangi bir paylaşıma mesaj gönderildiğinde sizin DM kutunuza mesaj olarak düşmekteydi, yukarıda göstermiş olduğumuz Instagram hikayeme mesaj verme seçeneğini kapatma sayesinde artık herhangi bir kişi sizin hikayeniz üzerinden sizlere mesaj gönderimi yapamayacaklardır.

Instagram’da hikayemizi mesajlara kapattığımıza göre gelin birde hikayemize gönderebileceğimiz görsel veya videonun boy ölçüleri neler olmalı onlara göz atmak için şu bağlantıyı kullanalım: Instagram Hikaye Çözünürlüğü

Yorum Yap