Instagram Çalınan Hesabı Bildirme ve Geri Alma

Instagram kullanıcı sayısı her gün artmaya devam etmekte. Hatta artık neredeyse bu uygulamayı kullanmayan insan kalmadı diyebiliriz. Herkesin kendi video ve fotoğraflarını paylaşarak arkadaşları ile keyifli zaman geçirdiği bu sistemde güvenlik çok üst seviyelerdedir diyebiliriz. Bildiğiniz gibi bir süre önce Instagram üzerinde bir açık ortaya çıktı ve hatta ünlü kişilerin bile hesapları çalınmaya başladı. Bundan sonra Instagram yetkilileri güvenliği arttırmaya başladı.

Instagram Çalınan Hesabı Bildirme

Artık normal bir kişinin Instagram hesabı çalması mümkünsüz hale geldi. Fakat dünya üzerinde bu işi profesyonel şekilde yaparak hesaplarımızı çalabilen kişiler bulunmaktadır. Aynı zamanda bazı kişiler kendi sosyal mühendislik bilgilerini kullanarak hesabınızı çalmayı deneyebilir. Eğer sizde bir kişi tarafından kandırılarak hesabınız çalındıysa hiç endişelenmenize gerek yok.

Instagram Hesap Şikayeti

Çünkü rahatlıkla mail ya da numaranız yardımı ile hesabınızı geri almanız mümkün. Eğer hesabınızda numara girmediyseniz mutlaka girmenizi öneririz. Bu şekilde hesabınızın çalınma riskini minimuma indirmiş olursunuz. Hatta numarası olmayan Instagram hesapları deneme-yanılma yöntemi ile rahatlıkla çalınabilmektedir. Yani hesabınızın güvenliği için numara girmeniz çok önemlidir.

Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma

Bu konu ile alakalı olarak internet üzerinde birçok bilgi bulunmaktadır. Fakat birçoğu artık güncellenmediği için işe yaramamaktadır. Instagram artık bazı yenilikler uyguladığı için direkt olarak destek merkezi ile iletişime geçerek çalınan hesap hakkında bilgi vermeniz mümkün değil. Aşağıdaki adımları izleyerek hesabınızı geri almanız mümkün olacaktır.

  • İlk adım olarak giriş sayfasında yer alan “Giriş yapmak için yardım al” seçeneğinin üzerine tıklıyoruz,
  • Hesabına eriş, “Kullanıcı adı veya E-Posta kullan” seçeneğine basıyoruz,
  • Sonraki işlem olarak ise eski kullanıcı isminizi ve e-postanızı deneyin,
  • Eğer e-posta adresiniz değiştirilmediyse artık hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Eğer söylediğimiz gibi hesabınızın ismi değiştirildiyse hesabınızı almanız çok kolay olmayacaktır. Eğer kullanıcı isminiz ve e-postanız değiştirilmişse mutlaka önceden numara girmiş olmanız gerekecektir.

Önerilen Makale: Instagram Şifre Yenileme

Hesabınızda telefon numaranızı belirtmemeniz durumunda hesabınızı geri alma işleminiz çok zor olacaktır. Bu nedenle de hesap geri alma işlemi sırasında kolaylık sağlanması için her zaman kendi telefon numaranızı girmeniz önerilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yap