WhatsApp PiP Kullanımı

WhatsApp PiP özelliği sayesinde kendine oldukça güzel bir sistem kurmuşa benziyor, bu sayede artık hem görüntülü konuşup hemde WhatsApp üzerinden başka arkadaşlarımız ile mesajlaşma olanağı sunan WhatsApp’ın PiP özelliğinin kullanımını inceleyeceğiz.

WhatsApp PiP Nedir?

WhatsApp PiP aslında ingilizce olarak ismini Picture in Picture’dan almış durumda, bunun Türkçe karşılığı ise resmin içinde bir resim daha anlamına gelmektedir, ee bunun WhatsApp ile ne alakası var derseniz, bildiğiniz üzere WhatsApp’a görüntülü görüşme geldikten sonra insanlar buradan sevdikleri kişiler ile karşılıklı konuşmaya başladılar, ama bu konuşmalar bazen çok vakit aldıkça diğer mesaj yazan kişiler Allah Allah bana neden cevap vermiyor ki acaba diye kendilerine sormuyorlar değil.

Aslında görüntülü konuşma yaparken gelen mesajları üstteki bildirim çubuğundan görebiliyoruz ancak o mesaja girerek cevap veremiyorduk, işte aslında PiP özelliği bu işe yarıyor, hem başka bir kişi ile görüntülü konuşma yapıyoruz hemde istediğimiz kişiye bu esnada mesaj gönderebiliyoruz.

WhatsApp PiP Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ta PiP özelliğini kullanmak için öncelikle bir kişi ile görüntülü konuşma başlatmamız gerekiyor, eğer görüntülü konuşmayı başlatmış isek ekranın alt bölümünde bulunan “kısma” yani ekranı küçültme işaretine dokunmamız yeterli oluyor, bu sayede bu görüntülü konuşmamız küçük bir ekranda devam ediyor ve aynı anda WhatsApp uygulamamız içerisinde dolaşım sağlayabiliyoruz.

Özelliğin görselini’de şu fotoğrafa görebilirsiniz:

WhatsApp PiP Özelliği

WhatsApp PiP Özelliği Gözükmüyor

Telefonunuzda eğer WhatsApp’ın bu yeni çıkan özelliği görünmüyor ise yapmanız gereken uygulamayı en son sürüme yükselmeniz gerekiyor, özellik henüz yeni çıkmış olmasından herkese aktif değildir. Beta kullanıcıları ve belirli kişiler için bu özellik şuanda aktiftir.

Özellik hakkında kafanıza takılan soru var ise yorum yaparak belirtebilirsiniz, ayrıca yeni yazılarımızdan bir tanesi olan WhatsApp Engellendiğim Kişiye Mesaj Atma hilesini’de inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Whatsappın pip’isinide ilk defa duydum ama güzel bilgi yeni birşey öğrenmiş oldum teşekkür ederim 🙂

    Yanıtla
    • Yeni bir bilgi her zaman güzeldir, ziyaretiniz için bizde teşekkür ederiz.

Yorum Yap