YouTube Arka Planda Çalma Nasıl Yapılır?

YouTube kullanan birçok insanın bildiğiniz üzere en büyük isteği YouTube arka planda kullanabilmektir. Ki bahsettiğimiz kitle de az buz derecede değil yaklaşık olarak 1.5 milyar insan ediyor. Bu kadar insanın bu denli kullanışlı ve yaygın bir uygulamadan en büyük beklentisi YouTube arka planda kullanabilmek. Bu amaçla bazı teknoloji markaları özellikle telefon üreticileri için bunu diyebilmek mümkün işe el atmış görünüyor. Bazı markalar reklam amaçlı ve tabii ki satışlarını arttırma amaçlı böyle bir özellik getirerek kullanıcıların dikkatini çekmiş ve onları mutlu etmiştir. Ha bir de tabii ki android telefonlar ve iOS için küçük farklılıklar söz konusu. Bunlara da değineceğiz elbette.

Ancak konumuza geçmeden önce YouTube reklamlarından sıkılmış iseniz; YouTube Reklam Engelleme makalemizi inceleyebilirsiniz.

YouTube Arka Planda Oynatma

Çok fazla uzatmadan konuya giriş yapalım. Birçok android marka telefonda uygulama indirmeden YouTube arka planda oynatmak hatta ekran kapalıyken çalmasını sağlamak mümkün. Android 6.0 modellerde ve daha üst sürümlerinde yazılım dolayısı ile LG, Samsung, Sony ve Huaweı gibi markalarda YouTube arka planda oynatmak mümkün.

YouTube Arka Planda Çalma

Herhangi biri seçip kısa bir inceleme ile daha ayrıntılı açıklayalım isterseniz. Örneğin Huaweı P9 Lite diye adlandırdığımız telefonda ekranı ikiye bölme özelliği ile Youtube alt veya üst kısımda istediğiniz büyüklükte ekranla dinleyebilir bu sırada mesajlarınıza cevap verebilir veya istediğiniz herhangi bir uygulamayı rahatça kullanabilirsiniz. Ekranı ikiye bölme işlemini ise son uygulamalar tuşuna basılı kalıp kolayca işlemi tamamlayabilirsiniz. Ee tabii biz yine de söyleyelim her ne kadar kullanışlı olsa da bazı uygulamalarla çatıştığı durumlarda örneğin Instagram, herhangi bir mobil bankacılık uygulaması vs. ikili bölünmüş ekran modunu desteklemeyip kullanışsız hele gelebilir.

YouTube Arka Planda Çalma Nasıl Olur?

YouTube arka planda çalma işlemi hakkında tavsiyeler şu şekilde;

Android İçin Tavsiye

Ekranı ikiye bölme seçeneğinden sonra size önerebileceğimiz bir başka yol ise Crome dan erişim sağlayıp masaüstü sitesi iste butonuna basıp arka plana alın müzik duracaktır ama telaş yapmayın hemen kontrol panelinden tekrar başlatabilir böylece aynı anda diğer işlerinizi de halledebilirsiniz. Ayrıca uzun zamandır mevcut olan ama çok bilinmeyen FireTube uygulaması ile de isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız dikat FireTube uygulaması Google Play Store dan bulmak artık mümkün değil bilginize.

İos İçin Tavsiye

Daha zor olsa da yine youtube u arka planda kullanmak burada da mümkün. Dolphin uygulamasını aynı FireTube uygulamasını kullanır gibi kullanmanız yeterli olacaktır.

YouTube arka planda çalma hakkında fikirleriniz varsa bizlere aşağıdan bildirmeyi unutmayın.

Yorum Yap