Instagram GT Ne Demek?

Son dönemlerin popüler sosyal platformu olan, İnstagram diğer sosyal medya platformlarına göre bir tık daha önde gidiyor. İnstagram’da GT ‘nin, ne anlama geldiğini bilmeyenler varsa. Şuan doğru yazıyı okuyorsunuz. Popüler Hashtag ‘leri takip ediyorsanız. Sizde mutlaka yorumlarda, GT harflerini görmüşsünüzdür. Peki bu GT ne anlama geliyor ? Ne işe yarıyor ? Ne için kullanılıyor ? gibi sorular sizinde aklınızda dolanıyorsa doğru yerdesiniz, okumaya devam edin.

Instagram GT Nedir?

Son zamanlarda İnstagram’da neredeyse her yerde geçen bu GT ‘ nin anlamı nedir ? Aslında çok basit bir kısaltmadır. GT’nin açılımı geri takiptir. Yani geri ve takip sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. GT (geri takip) aslında takipçi sayılarını arttırmak isteyen, İnstagram kullanıcılarının başvurduğu bir yöntemdir. Mesela takipçi sayınızı çoğaltmak istiyorsunuz. Hemen bir popüler hashtag bulun. Ardından paylaşılan her video, durum, fotoğraf gibi paylaşımların altına, GT yazın. Bu sayede siz birisini takip ettiğinizde oda sizi takip etmeye başlar.

İnstagram GT Nedir?

Ve bu da tüm takipçi sayısı arttırmak isteyen, İnstagram kullanıcıları için, takipçi sayısı arttırmak için, ideal çözüm yollarından birisidir. Aslında pek de yaralı olmayan bu GT (geri takip) sistemi, tanımadığınız kişileri takip etmenize neden oluyor. Kendi takipçi sayınızı arttırmak için kendinizde başkasının takipçi sayısını arttırmanız gerekiyor. Sistem böyle olunca da popülerliğini arttırmak isteyen İnstagram kullanıcıları bu yola başvuruyor. Kullanılmasının, bazı eleştirmenler tarafından şiddetle uyarıldığı bu sistem, bir yandan zararlı bir yandan da yararlı . Yararlı kısmı ise kişisel değil ticari İnstagram hesabı kullananlar için. Yukarıda belirttiğimiz gibi, GT sistemi ile takipçi sayınızı çoğaltabiliyorsunuz. Fakat bu sistemi kişisel bilgilerinizin olduğu hesap üzerine yapıyorsunuz. Bunun yerine ticari, kişisel bilgilerinizin bulunmadığı bir hesap üzerine bu sistem üzerinden, takipçi kasın. Ardından çoğu kişinin yaptığı gibi popüler İnstagram hesabından, reklam paylaşımları yapın. İnternette bu reklamı veren birçok reklam sitesi var. Reklamı da aldınız şimdi bunu popüler İnstagram hesabınızda paylaşın. Sonra paylaştığınız sayfaya tıklayan, her kişiden 7 ile 10 kuruş arası gelir kazanın. Günlük 100 kişinin paylaştığınız sayfaya tıkladığını düşünürsek, günlük geliriniz 70-100 TL arasında bir meblağ oluyor. İşte bu GT sistemini kendi bütçenize yararı olacak bir şekilde kullanabileceğinizi açıkladım. Umarım doğru yerde ve zamanda bu sistemi kullanarak, ister popülerliğinizi arttırmak ister bütçenize katkıda bulunmak için kullanabilirsiniz.

Instagram Zoom İşlemi Nasıl Yapılır? konumuzdan resim ve videoları nasıl büyüte bileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap