Instagram Hikaye Kaydetme

Instagram’da hikayem bölümü eklendiğinden bu yana durmak bilmiyor, sürekli olarak güncelleme gelmekte. Hikayem özelliğini kullanan milyonlarca insanlardan biride sizsiniz ve telefonun kamerası yerine bazen direk olarak instagram hikayemden resim veya video çektiğiniz oluyordur. Gelelim bu kaydetme işleminin nasıl yapıldığına.

İPUCU: Eğer hikayem özelliğinde yer bildirimi yapmayı bilmiyorsanız: İnstagram Hikayem’e Yer Bildirimi Nasıl Eklerim? isimli konumuza bakabilirsiniz.

İnstagram Hikaye Kaydetme Nedir?

İnstagram hikaye kaydetme özelliği, telefonunuzdan değilde instagramın kendi kamerasından çekmiş olduğunuz fotoğraf ya da videonun telefonunuzun galerisine kaydetme yani indirme işlemidir.

İnstagram Hikaye Neden Kaydetmeliyim?

İnstagram hikayemi neden kaydetmeliyim ki diyen de olacaktır aramızdan, onlara neden kaydetmeleri için bir kaç şey söyleyebilirim, atıyorum bir sinemaya gittiniz veya bir futbol maçı öncesi instagram kamerasından bir resim çekindiniz ve bunu instagram hikayenize attınız, bu hikayeyi kaydetmemeniz durumunda bir gün sonra o fotoğraf kaybolmakta ve o anı kafanızda hatırlasanız dahi resim olarak bir kanıt veya hatıranız olmayacaktır. Hatıra kalmasını istiyorsanız hikayenizi kaydetmeniz’de yarar var.

İnstagram Hikaye Kaydetme Nasıl Yapılır?

İnstagram’da hikayenizi kaydetmek istiyorsanız öncelikle çekmiş olduğunuz hikayeyi ana sayfanıza gelerek açıyorsunuz.

instagram hikaye kaydet

Daha sonra karşınıza gelen hikayenizden sağ altta bulunan üç nokta seçeneğine basıyorsunuz.

instagram hikaye indirme

Hup diye çıkan pencereden kaydet seçeneğine tıklayın.

instagram hikaye kaydet

Burada tek bir hikayeniz var ise direk telefonunuza indirecektir, ama birden fazla hikaye paylaşmış iseniz bu hikayelerin hepsini bir video olarakta telefonunuza kaydetmeniz mümkün. Onun için ise altta bulunan “hikayeyi kaydet” butonunu kullanmak.

instagram hikaye kaydetme işlemi

İnstagram Hikaye Kaydetmeyi Unuttum

İnstagram hikayemi attım ve aradan 1 gün geçti ben hikayemi kaydetmeyi unuttum diyorsanız bunun çözümü için 2 yöntem var. Eğer bir arkadaşınız o resmi kaydetmiş ise o arkadaşınızı bulup ondan resmi alabilirsiniz, 2. bir yöntem ise başka arkadaşınızda aynı veya benzer resmi sizden birkaç saat sonra atmış ise o resim hala hikaye de yer alabiliyor olabilir, inceleyin derim.

Yorum Yap