YouTube Reklam Engelleme

YouTube reklam engelleme yapmak isteyen kullanıcılar illaki karşımıza çıkmaktadır, ayrıca internet siteleri üzerindeki reklamları bile engellemek isteyen kullanıcılar bazen bizlere iletiyorlar. Ancak bu reklamlar üzerinden o kanallar ya da internet siteleri açık duruyor ve sizlere hizmet veriyor.

Reklam kaldırma işlemi basit ancak yukarıdaki bilgiyi vermeden geçmek istemedik, çünkü siz tanıdığınız veya sevdiğiniz birinin reklamlarını engellediğiniz taktirde artık onun için para kazanmasını kesmişsiniz demektir, aynı zamanda onun kazanmasını bir nebze azaltmış olabilirsiniz. Reklam tıklaması veya gösterimi başına ücret alan youtuber arkadaşlar için YouTube reklam engelleme sistemi oldukça negatif bir işlem olarak bilinir.

YouTube reklam engelleme 2024 yılında da bazı eklentiler tarafından ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır, eğer sizlerde reklam kaldırma sisteminde kafanızda net bir karar oluşmuşsa şimdi sizlere YouTube reklam engelleme nasıl yapılır anlatacağız.

YouTube Reklam Engelleme ve Reklam Kapatma

YouTube reklam engelleme sistemi aslında kullandığınız platforma bağlı olarak değişmektedir, eğer siz telefonunuzdan YouTube’a giriyorsanız bunun için size farklı bir hizmet gerekiyor, eğer bilgisayar aracılığı ile giriyorsanız bu durumda’da yine farklı eklentiler karşımıza çıkmaktadır.

YouTube Reklam Engelleme

Reklam engelleme ile alakalı hem mobil hemde bilgisayar üzerinden nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız bunun için ilk olarak sizlere mobil yani telefon üzerinden hem uygulama içerisinden hemde tarayıcıdan YouTube reklamları nasıl engellenir gösterelim.

YouTube Bilgisayar Üzerindeki Reklamları Engelleme

YouTube bilgisayar üzerinden giriş yapan kullanıcılar için reklam engelleme sistemi oldukça basittir, YouTube reklamları kaldırmak için Chrome kullanan kullanıcılar için genellikle AdBlock eklentisi sunulmaktadır.

AdBlock eklentisini buraya tıklayarak indirebilirsiniz (Chrome’a ekle butonuna tıklamalısınız), indirme işlemi sonrasında eklenti kurulumu otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Bu sayede hem YouTube reklamlarını hemde internet sitelerindeki reklamları engelleyebilirsiniz.

Dikkat: Reklam Engellemesi Kaldırma

Ancak istediğiniz sitenin ya da YouTube kanalının reklamlarını engellemek istemiyorsanız bunun için o kişinin sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan eklenti butonuna tıklayarak “bu sitede etkin” bölümüne bir kez tıklayarak “bu sitede devre dışı” konumuna getirmeniz yeterli olacaktır. Bunu bizim sitemiz içinde yaparsanız çok mutlu oluruz.

YouTube reklamları açma

YouTube Mobil Tarayıcı Reklamları Engelleme

YouTube adresine mobil tarayıcınız ile giriş yapıyor ve reklamları engellemek istiyorsanız bunun içinde bazı tarayıcılarda otomatik olarak reklam engelleme sistemi mevcuttur. Sizlerde telefonunuza bu tarayıcılardan bir tanesini ücretsiz edinerek reklamlardan kurtulabilirsiniz.

YouTube mobil reklam kaldırma konusunda genellikle Opera Mini tarayıcısı kullanılmaktadır, sizlerde telefonunuza Opera uygulamasını yükleyerek YouTube reklam kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android için Opera Mini indirmek için buraya tıklayın.

iOS için Opera Mini indirmek için ise buraya (pasif) tıklamanız yeterlidir.

Opera mini indirdikten sonra tarayıcı içerisinden YouTube videolarını reklamsız izleme keyfinin tadını çıkartın.

YouTube Mobil Uygulama Reklamları Engelleme

YouTube mobil uygulaması üzerinden videolar izliyor ve reklamlar çok canınızı sıkıyor ise bunun için YouTube çıkarmış olduğu Red üyeliği sayesinde reklamları engelleyebilirsiniz. YouTube red ile birlikte birkaç güzel özellikte sizlere uygun fiyatlı sunulmakta.

YouTube Red üyeliği şuanda Türkiye’de kullanıma kapatılmıştır, daha sonra geri sunulduğu taktirde sizlere bilgilendireceğiz.

YouTube mobil uygulama reklam engelleme işleminin diğer bir yöntemi ise 3. parti YouTube uygulamaları yüklemekten geçmektedir ancak bunu biz önermemekteyiz çünkü hesap girişi yaptığınız bir uygulama’da ne kadar güvenli olursunuz merak konusu.

YouTube reklam engelleme hakkında paylaşmış olduğumuz bilgi ile alakalı kafanıza takılan ya da YouTube reklam kaldırma konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız bizimle yorum bölümünden iletişime geçebilirler.

Yorum Yap