Instagram Başkasının Resmini Paylaşma

Instagram’da başka bir arkadaşımızın veya tanımadığımız bir kişinin resmini kendi profilimizde en kolay nasıl paylaşabiliriz size göstereceğiz. Bu işlemin birden fazla yöntemi olsa’da siz istediğiniz yöntemi uygulayabilirsiniz.

Instagram Başkasının Resmini Paylaşma

Instagram’da bir kişinin paylaşmış olduğu fotoğrafı kendi profilinizde paylaşmak istiyorsanız 2 yöntemden bir tanesini uygulamanız gerekiyor;

1. Yöntem: Sizin paylaşmak istediğiniz fotoğrafı bularak o resim üzerindeyken telefonunuzun “ses kısma ve güç” düğmesine aynı anda basmanız gerekiyor, bu şekilde ekran görüntüsü almış olacaksınız ve resmi telefonunuzdan kırparak Instagram’da paylaşma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2. Yöntem: Yok abicim ben kimin paylaştığıda görülsün istiyorum, resmin sol altında bir işaret çıkıyor ya o çıksın istiyorum diyorsanız “repost uygulaması” nı indirmeniz gerekmekte, uygulamanın nasıl kullanıldığına ise şu yazımızdan ulaşabilirsiniz: Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?

Instagram Başkasının Resmini Paylaşmak Suç Mu?

Instagram’da bir kişinin paylaşmış olduğu manzara tarzı fotoğrafları kaynak belirterek paylaşırsanız herhangi bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyoruz ama paylaşmadan önce yinede önlem olarak karşı taraftan izin alsanız daha iyi olur diyebiliriz. Eğer kişinin kendi resmini izinsiz paylaşır iseniz karşı tarafın size dava açma hakkı vardır, çünkü o kişinin kendi resmi ve profilini gizli tutuyor ise sizin yaptığınız gizliliğe aykırı bir davranış olacaktır.

Yorumlar

  1. Merhaba, instagramda birinin manzara resimlerini izin almadan paylaştım fakat kendisinin hesabı gizli değildi herkese açık olarak paylaşım yapıyordu. Bazı kısa yazılarını da beğendiğimden paylaştım. Küfür hakaret yok. Şahıs resmi , ismi, adresi gibi şeyleri paylaşmadım. Yine de suç olur mu? Beni şikayet edebilir mi? Ayrıca benim hesabım gizli az sayıdaki takipçim görüyor o kadar…

    Yanıtla

Yorum Yap