Instagram Fotoğraf ve Video İndirme

Son dönemlerde popüler bir sosyal platform olan, İnstagram videoların ve fotoğrafların paylaşılması ile eğlenceli bir hal alıyor. Hal böyle olunca da paylaşımlarda gördüğünüz, beğendiğiniz ya da ilginç gelen bir video veya resim olduğunda ister telefonunuza ister tabletinize isterseniz de bilgisayarlarınıza kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Eğer sizin de hoşunuza giden ve beğendiğiniz bir video ya da fotoğraf varsa, bazı programlar ve siteler aracılığı ile zorluk çekmeden video ya da fotoğraf indirebilirsiniz.

Instagram Video Ve Fotoğraf İndirme

instagram resim indirme sitesi

Yukarıda belirttiğimiz gibi istediğiniz video ve fotoğrafı indirebiliyorsunuz. Peki bu nasıl mı oluyor. Aslında yanıtı hiçte zor bir şey değil internetteki çeşitli sitelerden ve akıllı telefonlarınızda bulunan bazı programlar sayesinde bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi gelelim bu işlemleri nasıl yapacağımıza.

Öncelikle İnstagram’da beğendiniz bir videonun ya da fotoğrafın linkini cihazınıza  kopyalayın ardından akıllı marketinizden ya da çeşitli sitelerden bulduğunuz programa, girin ve linki yapıştırın. Ama şunu unutmayın ki fotoğraf indirme siteleri, video indiremez. Video indirme siteleri de fotoğraf indiremez. Eğer video indirme bölümüne fotoğraf linki yapıştırırsanız fotoğraf ya bozuk iner ya hiç inmez ya da gift resmi şeklinde iner. Aynı şey fotoğraf indirme bölümüne video linki yapıştırırsanız da geçerli olur.

instagram fotoğraf indirme

Yukarıda da belirttiğimiz gibi fotoğraf ve video indirmek aslında çok basit sadece İnstagram için demiyorum. Tüm siteler için geçerli olan bir sistem bu siz arama motorunuza, fotoğrafı bulduğunuz sitenin ismini ardından da video indir, fotoğraf indir gibi kelimeler yazıp kolayca fotoğraf ya da video indirebileceğiniz siteler bulup linkinizi yapıştırıp. İnternetiniz olmasa bile dışarıda, arkadaşlarınıza veya tanıdıklarınıza gösterebilirsiniz.

instagram resim indir

Bütün bunları yaptığınızda genellikle bilgisayarlar ve tabletler sorun çıkartmıyor ancak akıllı telefonlar videoları oynatmada sorun çıkartabiliyor. Özellikle android 4.8 sürümünden daha düşük bir sürümdeki android akıllı telefona sahipseniz indirdiğiniz videoların %60’ını akıllı telefonlarınız ‘’ video oynatılamıyor ‘’ hatasını verir. Kesin bir çözümü olmamakla birlikte, internette bazı çözüm yollarını bulabilirsiniz. Yazının başında belirttiğim gibi İnstagram dahil tüm platformlarda fotoğraf ve video indirmek bu kadar kolay.

Ayrıca önceki yazımız olan Instagram Gizli Profili Görme yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Güzel bir makale, instagram gönderilerini indirmek için sevindirici.

    Yanıtla

Yorum Yap