Instagram Hesabım Çalındı Geri Nasıl Alırım?

Instagram; günümüzde hemen herkesin hayatının önemli bir parçası halini aldı. Gerek bireysel, gerekse kurumsal olarak çoğu kişi ve kurum, Instagram’da da varlık göstermeye önem veriyor. Instagram hesapları takipçi sayıları arttıkça daha da değerli oluyor. Her konuda olduğu gibi bu sosyal medya platformu konusunda da kötü niyetli kişiler faaliyet gösteriyorlar. Çeşitli amaçlar için Instagram hesapları çalınıyor. Her ne kadar bu bir hırsızlık olsa da, bu hırsızlığı yapanlara sıklıkla rastlanıyor. Bu durumu yaşayanlar, Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım? sorusunun yanıtını arıyorlar. Instagram hesabını geri almanın yolu bir dizi adımdan geçiyor.

Instagram Hesabının Çalınmasına Neden Olan Sahte Sayfalar Nasıl Anlaşılır?

Instagram hesabının çalınmasını önlemek, her zaman geri almak için çabalamaktan daha akıllıca olacaktır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken noktaları unutmamak gerekiyor. Instagram hesaplarını çalmak için kurulmuş sayfalar vardır. Bu web sitelerinde ziyaretçilere farklı vaatlerde bulunulabilir. Bu vaatlerin gerçekleşmesi için de Instagram hesabına o sayfa üzerinden giriş yapması istenir. Kişi bu girişi yaptığı anda Instagram hesabını hırsızlara kaptırmış olur. Yine bazı hırsızların hazırladığı Instagram’ın orijinal giriş paneline benzeyen paneller vardır. Bu panellerden de giriş yapılması halinde hesap çalınacaktır. Instagram’ın orijinal uygulaması hariç herhangi bir yerden hesaba giriş yapmamaya özen göstermek önemlidir.instagram hesabim calindi geri nasil alirim

Instagram Hesabının Çalınmasına Neden Olan Zararlı Yazılımlardan Nasıl Korunulur?

Instagram hesapları, telefonlara indirilen bazı uygulamalarda bulunan virüsler sayesinde de çalınmaktadır. Virüs kaynaklı hesap hırsızlığına genellikle Android telefonlarda rastlanıyor. Apple bu konuda önlemleri biraz daha üst seviyede tutuyor. Android telefona indirilen herhangi bir uygulama virüslü olabiliyor. Bu virüs sayesinde telefona sızan hırsızlar, telefonla giriş yapılan tüm panellerdeki şifrelere ulaşabiliyorlar. Bu durumdan korunmak adına Android telefon sahipleri, virüs koruma programı kurabilirler.

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Çalınan Instagram hesabının geri alınması için öncelikle giriş ekranında bulunan “Giriş Detaylarını Unuttun Mu? Giriş Yapmak İçin Yardım Al” kısmına tıklanmalıdır. Ardından “Hesaba Eriş” kısmından “Kullanıcı Adı Veya E-posta Kullan” tercihine tıklanmalıdır. Kullanıcı adı veya e-posta adresini bu kısma yazıp onay butonuna basılmalıdır. Hesapla ilgili belirli seçenekler sunulur. Seçeneklerden herhangi birine erişim imkânı bulunmuyorsa, “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” seçeneği seçilmelidir. Bu seçeneğin seçilmesi ile bazı soruların bulunduğu form açılır. Bu form, kişinin gerçek hesap sahibi olduğunu teyit etmek içindir. Sorular doğru biçimde yanıtlandıktan sonra gönderilir. Instagram, 1-2 gün içerisinde değerlendirme yaptıktan sonra kişinin e-posta adresine şifre sıfırlama bağlantısını gönderecektir. Çalınan hesabın hesap adının değiştirilmiş olması durumunda ise çalınan hesabı takip eden kişilere sorularak yardım alınabilir. Instagram Anasayfa Boş Hatası konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap