Instagram Hikaye Video Kaç Saniye?

Instagram’da her geçen gün yenilikler artmakta, Snapchat’ten alınan birkaç özellik ile birlikte daha’da canlanan bu sosyal medya ağında hikaye özelliği sayesinde insanlar anlık veya önceden çekmiş olduğu videoların belirli bir kısmını atabilmekteler, peki Instagram hikaye video kaç saniye sürüyor diye soracak olursanız gelin cevabına bakalım.

Instagram Hikaye Video Kaç Saniye?

Instagram’da normal bir gönderi içerisinde paylaşım yaptığımız videoların süresinin 1 dakika olduğunu illaki duymuşluğumuz veya denemişliğimiz vardır. Peki ben Instagram’ın hikayem özelliğinde bir video paylaşacağım ama burada kaç saniye paylaşım yapıyoruz ona göre müziğin en önemli yerini kırpmalıyım diyorsanız Instagram’ın hikayem özelliğindeki video süresi 14 saniye olarak beğenmiştir. Bu 14 saniye içerisinde videonuzu isteyenler izleyebilir, ve siz önemli bir şey paylaşacaksınız bu süre içerisine sığdırmanız gerekiyor. Yoksa Instagram sizin yerinize videonun başından itibaren 14 saniye olarak kırpıyor ve 14 saniyenin devamını paylaşmanıza izin vermiyor.

Eğer 14 saniyenin devamını paylaşmak istiyorsanız onun içinde yeni bir hikaye paylaşımı yapmanız gerekiyor. İşlem biraz uzun olsa’da 14 saniye / 14 saniye olarak part part videolarınızı hazır hale getirerek peş peşe paylaşım yapabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki insanların canını sıkacak bir video paylaşımı ise izlenmeden geçilecektir. Zaten Instagram bu süreyi insanların sıkılmalarına karşın 14 saniye olarak belirlemiştir.

Instagram Hikaye Video Paylaşamıyorum

Eğer Instagram ‘ın hikayem özelliğinden video paylaşımı yapamıyor iseniz, normal telefon kameranızı açın ve buradan 14 saniyelik çekim yapın, daha sonra hikayem özelliği sayesinde bu çekmiş olduğunuz videoyu paylaşmayı deneyin, işlemi bu sayede gerçekleştireceksinizdir. Sorunlarınız devam ediyor ise bize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Instagram kategorimizdeki diğer bir yazıyı incelemeden geçmeyelim lütfen: Instagram Keşfete Çıkma

Yorum Yap