Instagram Konum Hikayeleri Kullanımı

İnstagram’ın hikayem sistemine yeni eklenen konum hikayeleri izleme özelliğinin kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. Bildiğiniz üzere Snapchat’ten çalınan bu özellik sayesinde instagram’ın işine gelen sistem sayesinde milyonlarca para kazanılacak, çünkü hikayeler arasında yer alan sponsorlu reklamlar ve uygulama içerisinde geçirilen vakti arttıran bu özelliği milyonlarca kişi kullanmaya başladı bile.

Bu özellik neredeyse tüm facebook altyapısı altında çalışan uygulamalara eklense’de en çok instagram tarafından kullanıcı kitlesi fazlaca çok. Diğer uygulamalarda ise tek tük kişiler bu sistemi kullanmaktalar.

İnstagram Konum Hikayeleri Nedir?

İnstagram konum hikayeleri demek instagram’da paylaşacak olduğunuz bir hikayeye yer bildirimi eklediğiniz taktirde artık o yer bildirimi bölümüne giren kişilerde bu hikayenizi izleyebilecek, ancak şöyle bir önemli not var; Eğer instagram’da profiliniz gizli ise bu özellik sizin hikayenizde kullanılmayacaktır, sadece herkese açık profile sahip kişilerin hikayesini konum bölümünden izleyebilirsiniz.

İnstagram Konum Hikayeleri Nasıl Kullanılır?

İnstagram’da konum hikayesi özelliği kullanmak için öncelikle bir hikaye atmak için hikaye atma penceresine gelir, ve parmağınızı yukarıya doğru ittirin. Orada çıkan “konum” seçeneğine tıklayın ve konumuzunu seçin, konumunuzu seçtikten sonra paylaşabilirsiniz.

Paylaşım sonrası seçmiş olduğunuz hikayeyi profiliniz gizli değil ise o bölgeyi araştıran herkes tarafından görüntülenebilir.

Örnek verecek olursak: New York’ta bir yeri etiketledik ve bir kullanıcı “yer bildirimi” bölümüne New York’u arattığında hikayem özelliği orada’da gözükecek ve bu sayede sizin paylaşmış olduğunuz hikayeyi’de izleme imkanına sahip olacak.

Bu özelliği aşağıda yer alan resimler sayesinde’de nasıl olduğunu anlayabilirsiniz:

İnstagram Konum Hikayesi

Durun, benzer konumuza göz atmadan nereye çıkıyorsunuz? Günün benzer konusu: İnstagram Hikayemi Görenlerin Sırası