Instagram Kaydedilenleri Silme

Instagram kaydedilenler özelliği ile birlikte insanlar bir başkasının fotoğraf veya video gönderilerini kendi bölümleri olan sadece o kişinin görebileceği alana kaydediyor, ve bu sayede aklından çıkacak unutabileceği bir şeyi bu şekilde kolayca bulabiliyorlar, bu özellik ile birlikte bir çok unutulan resim veya videolar hemen bulunup görüntülenebiliyorlar. Ancak birde Instagram kaydedilenler nasıl silinir gibi sorular da bizlere geliyor, peki bu silme işlemini nasıl yapacağım derseniz, hemen gösterebiliriz onuda;

Instagram Kaydedilenler Nasıl Silinir?

Instagram’da kaydedilen özelliğini kaydetmiş olduğumuz gönderileri nasıl kaldıracağımız konusunda bir fikriniz yok ve kaldırma işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsunuz, aslında bu işlem oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır. Öncelikle Instagram profilimize giriyoruz ve kaydedilenler bölümünü açıyoruz, bu bölümden ise silmek istediğimiz gönderiyi buluyoruz, kaydet seçeneğinin koyu renkli ikon haline gelmiş olduğunu göreceksinizdir. O ikona bir kez tıklamanız halinde işlem iptal olacak ve kaydedilen o gönderi sizin kaydedilenler listenizden kalkacaktır. Eğer işlemi hala gerçekleştiremediniz ise sizin için aşağıda görsel olarak anlatım’da paylaşıyoruz.

Instagram Kaydedilenleri Kaldırma

Instagram kaydedilen gönderileri kaldırma işlemi nasıl yapılır öğrenmek isteyen kullanıcılar için ilk olarak görselli bir anlatım ortaya koyduk, eğer çözememiş iseniz aşağıda yazılı olarak metin takipi yaparak Instagram kaydedilenleri silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Kaydedilenleri Kaldırma

Instagram kaydedilenleri yukarıda görselde’de görebileceğiniz üzere küçük ve basit bir işlem ile gerçekleştirebiliyorsunuz, bu sayede artık kaydedilenler bölümünde o fotoğrafı bulamayacağız, tekrar kaydetmek için ise o profile girerek tekrar kaydet ikonuna tıklamamız gerekecektir. Bu arada bu alanda yapmış olduğunuz kaydetme ve kaydedilenleri kaldırma işlemini sizin dışınızda hiçbir kullanıcı göremeyecektir.

Instagram kaydedilenleri kaldırma işleminin nasıl yapıldığını öğrendiğimize göre şimdi Instagram Anasayfa Gönderi Gizleme yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Yorumlar

 1. tmmda ben nerden baksanız 1 senedir kaydediyorum
  bana aynı anda silme formuluyle gelin yaw tek tek olmaz ki

  Yanıtla
  • Haklısınız Kemal Bey, bizde bu seçeneğin gelmesini 4 gözle bekliyoruz.

  • Eğer cözüm bulmuşsan yardım eder misin

 2. toplu silme özelliği hala yok mu?

  Yanıtla
  • Merhaba Avni bey, şu tarih ile birlikte bu özellik hala yok maalesef.

Yorum Yap