Instagram Challenge Required Hatası

Instagram, sosyal platformlar arasında yükselişte olan bir sitedir. Gün geçtikçe bünyesine topladığı kullanıcılar haricinde, ticari işletmelerin bu platformda yükselmeyi amaçladıkları sık sık görülmeye başlandı. Instagram’da takipçi kazanmak adına işlemler yapılması bu yüzden doğal bir hal almıştır. instagram Challenge Required hatası takipçi kazanma adına başvurulan bazı yöntemlerin sonucunda ortaya çıkabiliyor.

Instagram Challenge Required Hatası Ne Demek?

Instagram’da takipçi kazanma konusunda yapılan işlemlerden sonra, kullanıcılar hesaplarında şifre değiştirmek isterler. Bu durumda karşınıza Challenge Required hatası adını alan bir hata çıkar. Challenge Required hatası, Türkçe olarak tanımlanırsa, kimlik sorgulaması gerektiğine dair bir hatadır.

Instagram hesaplarında takipçi kazanma hileleri olarak adlandırılan üçüncü parti yazılımların etkisiyle Instagram botları hesabı askıya alacaklardır. Bu Instagram botlarının şifreyi değiştirme durumu söz konusu olur ve hesabı güvenlik altına almaya çalışırlar. Instagram Challenge Required hatası, hesaba asıl sahibin ulaşabilmesini garantileyen bir sistem hatası olarak devreye giriyor.instagram challenge required hatasi

Instagram Challenge Required Hatası Nerede Görüntülenir?

Challenge Required hatasının neden kaynaklandığını öğrendikten sonra, bu hatanın genellikle Instagram’ın mobil uygulamasında karşınıza çıkacağını bilmeniz gerekiyor. Instagram mobil uygulamadan hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınız zaman üçüncü parti bir yazılım kullanmamış bile olsanız, SMS doğrulaması kullanmanız sonucunda da ortaya çıkabiliyor. Hesaba girdiğinizde otomatik olarak zaman zaman bu ileti görüntülenir ve ‘Yok Say’ butonu haricinde herhangi bir işlem yapılması uyarıda söz konusu olmaz. İşlemleri yapacağınız birkaç ayarlamayla gerçekleştirebiliyorsunuz ve bu işlem adımlarından sonra sorun ortadan kalkıyor.

Instagram Challenge Required Hatasının Çözümü Nedir?

Instagram mobil uygulamasından bağlanmaya çalışmak yerine, bilgisayar üzerinden Instagram’ın resmi sayfasından giriş yapmalısınız. Daha sonra Profil> Ayarlar> İzinli Uygulamalar yolunu izleyerek menüye ulaşın. Bu menü içerisinde izin verilen üçüncü parti yazılımların tamamını iptal edin ve işlemi kaydedin. Daha sonra Instagram hesabınızın şifre değişikliğini sağlayın. İşlem adımlarını tamamladıktan sonra Instagram mobil uygulamasından hesabınıza giriş yapın. Bütün işlemler doğru şekilde gerçekleştirilmişse, Instagram Challenge Required hatası kısa bir süre sonra düzelecektir. Bu düzelme bazı durumlarda birkaç günü bulabiliyor. Instagram Silinen Hesabı Geri Getirme konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap