Instagram Hikaye Silme

Instagram hikayeler özelliğinde hikaye nasıl silinir sizlerle paylaşacağız, zaman zaman yeni değişiklikler gelmesiyle değişiklik yaşanan sosyal medya uygulamasında, hikaye özelliğiyle daha’da kullanıcı sayısını arttırdı. Hikayem özelliğinde paylaştığımız hikayeyi nasıl sileriz diyenler için ise konumuza geçebiliriz.

İnstagram Hikaye Nedir?

Instagram sosyal medya ağlarından olan snapchat’in bir benzeri eklenti diyebiliriz. Eklenti dememizde ki amaç instagram’daki özelliklerin durması ve ona yeni özellik katılması. Bu sayede insanlar instagram’da sadece resim veya video paylaşımı değilde aynı zamanda anlık olarak çekebilecekleri video veya fotoğraf karelerini’de çekip hikaye olarak paylaşabiliyorlar.

İnstagram Hikaye Paylaşımı Nasıl Yapılır?

İnstagram’da yeni eklenen özelliklerden olan hikayem özelliğinde yeni bir fotoğraf veya video paylaşımı yapmayı öğrenmek isterseniz: Instagram Hikaye Nasıl Gönderilir? isimli yazımızı inceleyebilir ve tüm detayları öğrenebilirsiniz.

İnstagram Hikaye Silme İşlemleri

İnstagram Hikaye Nasıl Silinir?

İnstagram hikaye özelliğinde paylaştığınız bir hikayeyi silmek isterseniz öncelikle instagram hesabımıza giriş yapıyoruz, sonra çekmiş olduğumuz hikayemize tıklıyoruz;

İnstagram hikaye sil

Hikayemiz açıldığında birden fazla ise sadece silmek istediğimiz hikayeyi bulup, o hikaye üzerinden sağ altta bulunan üç nokta işaretine tıklıyoruz.

instagram hikayemi nasıl silerim

Üç nokta işaretine tıkladığımızda karşımıza yeni bir pencere çıkacak, buradan “sil” seçeneğini seçmeniz gerekmekte.

instagram hikayemi silmek istiyorum

Sil butonuna tıkladıktan sonra karşımıza yeniden bir uyarı penceresi çıkacaktır, burada bu hikayeyi silmek istediğinize emin misiniz diye tekrar yanlış tıklamalara karşı bir uyarı niteliğinde çıkmakta, eğer o anda hikayeyi silmek isteğinden vazgeçerseniz, vazgeç butonuna tıklayın. Ama yok abi ben kararlıyım bu hikaye buradan kalkacak derseniz de tekrar sil seçeneğine tıklamanız yeterli.

instagram hikaye silme

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hikayeniz tamamen silinmiş yani kalkmış oluyor, kaldırdığınız andan itibaren bir daha kimse sizin hikayenizi göremeyecektir.

İnstagram Yanlışlıkla Hikayemi Sildim Ne Yapmam Gerekiyor?

İnstagram’da hikaye silmeyi size gösterdik, peki ya yanlışlıkla hikayesini silenler veya başka birisi tarafından bilerek silinen hikayeyi geri getirmemiz mümkün mü diye soranlar olursa, maalesef bu işlem yapıldığında hikayeniz bir daha geri gelmeyecektir. Ancak hikayenizi telefona kaydetmiş iseniz bu hikayenizi tekrardan paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap