YouTube Kanalı Nasıl Silinir?

Kurduğunuz bir kanalı beğenmeme durumunda veya aynı isimle daha kaliteli bir yapıma tekrardan başlama amacıyla eski Youtube kanalını silmek mümkündür. Çoğu zaman büyük umutlarla açılan birçok kanal yeterli kitleye ulaşamadığı için her ne kadar kaliteli içeriğe sahip olsa da kapanma durumu ile karşı karşıya geliyor.

YouTube kanalı nasıl silinir

Bunun sebebi çok fazla kanal olması ve insanların aradıkları bilgiye çok çeşitli yerlerden ulaşabiliyor olması da sayılabilir. Çünkü aranılan içerik için en kaliteli video her zaman en çok beğeni alan videodur diye bir düz mantık yok maalesef. Bu durumdan kaynaklı her ne amaçla olursa olsun açtığınız kanal sizi tatmin etmeyecek hale geldiğinde kapatmak en doğrusu olacaktır. Biz bunları bir kenara bırakıp nasıl kapatabileceğimiz konusuna yoğunlaşalım ve belli başlı adımları izleyelim.

YouTube Kanalı Kalıcı Olarak Silmek

Kendinize veya herhangi bir markaya, işletmeye vs. bağlı bir kanaldaki içeriği kısa süreli olarak gizleyebilir veya hepten silebilirsiniz. Bu şekilde bir silme işleminden sonra sizden geriye herhangi bir yayın, yorum veya yanıt kalmayacaktır.

Önerilen Makale: YouTube Arama Geçmişi Silme

Eklemeden geçmeyelim şu an için mobil cihazlarınızdan kanal silme işlemi yapmnız mümkün değildir. Silmek için uygulayacağınız adımları sıralayalım.

YouTube Kanalı Nasıl Silinir 2023

  • Silmek istediğiniz kanalı açın
  • Gelişmiş hesap ayarlarına tıklayın.
  • Hesabınızdaki Youtube ayarları kısmına tıklayın
  • Hesap ayarları kısmından genel bakış seçeneğine basın
  • Kanalın adının altında bulunan gelişmiş seçeneklere basın
  • Kanalı sil butonunu göreceksiniz bazen içeriği sil de yazabilir dikkat ediniz
  • İçeriğimi veya kanalımı kalıcı olarak silmek istiyoruma tıklayın

Bu şekilde adımları tamamladıktan sonra güncelleştirmeleri bekleyin. Bir süre videolar silinmemiş gibi görünse de tekrar uğraşmanıza gerek yok kısa bir zaman içinde onlar da silinecektir. Son olarak kanalınızı silmeniz Google hesabınızla herhangi bir bağ taşımaz o halen mevcut konumunu korumaktadır.

YouTube Kanalı Geçici Olarak Silme (Dondurma)

Bu seçenek ile de kanalın içeriğini saklayabilir istediğiniz herhangi bir vakitte tekrar etkinleştirebilirsiniz. Bu sayede beğendiğiniz videolar yorumlarınız ve yanıtlarınız abonelikleriniz ve sizin aboneleriniz hiçbir şekilde bir değişiklik göstermeden sizin tekrar etkinleştirme tarihinize kadar gizli bir biçimde sabit kalabilir. Yapmanız gereken tek şey kalıcı olarak silme işlemini yapar gibi hareket edip kanalı sil butonuna bastıktan sonra içeriğimi gizlemek istiyorumu tercih etmek olacaktır.

Yorum Yap