Instagram Hikayeme Anket Ekleme

Instagram hikayem özelliğine 3 Ekim tarihi ile birlikte eklenen anket, seçenek ekleme özelliği sayesinde artık hikayeniz üzerinden bir soru sorarak hikayenizi izleyen kişilere anket düzenleme sağlayabiliyorsunuz. Hikayenizi izleyenlerde isterlerse bu anketteki seçeneklerden bir tanesine tıklaya biliyorlar.

Instagram Hikaye Anket

Instagram hikayem özelliğinin değişik çıkartmaların gelmesiyle birlikte kullanıcı sayısını bir hayli arttırmıştı, şimdi gelen özellik ise anket; bu özellik sayesinde kullanıcılar hikayelerinde soru sorabiliyorlar ve hikayeyi izleyen diğer kullanıcılar ise bu ankete isterlerse cevap (oylama) yapabiliyorlar.

Instagram Hikaye Anket Ekleme

Instagram’da hikayeme anket eklemek için öncelikle son sürüm Instagram uygulamasına sahip olmanız gerekiyor, daha sonra hikayem özelliğine girerek ister bir video ister bir fotoğraf çekin ve daha sonra tıpkı diğer çıkartmaları açar gibi alttan parmağınızı yukarıya doğru kaydırın (ya da ekranın sağ üst köşesinde çıkan çıkartma ikonuna tıklayın). Daha sonra çıkan ekrandan poll, yani anket seçeneğini seçin.Instagram Hikaye Anket

Anket seçeneğine tıkladıktan sonra anket sevaplarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz, istediğiniz soruyu yazın ve anket seçeneklerini ayarlayın. İşlem bu kadar, sıra paylaşmada. Paylaştıktan sonra ise insanlar anketinize cevap verdikçe yüzdelik dilimler olarak ekranınıza yansıyacaktır. Bu yansıma aynı zamanda oy kullanan kişinin ekranına’da yansımaktadır.

Instagram Hikaye Anket Eklenmiyor

Instagram’ın yeni özelliği anket eklemede sorun yaşıyorsanız, bunun 3 nedeni olmaktadır. İlk olarak uygulamanızın son sürüm olup olmadığını kontrol edin, daha sonra anket seçeneğinin telefonunuzun sürümü ile desteklenip desteklenmediğini öğrenin. Eğer bu 2 seçenekte herhangi bir sorun yaşamıyorsanız son neden olarak henüz anket özelliğinin sizin kullanıcı hesabınıza eklenmemiş olmasıdır. Özelliğin yeni olmasından dolayı sistematik bir şekilde sıralı olarak tüm hesaplara uygulanmaktadır. Bu yüzden birkaç gün bekledikten sonra tekrar deneyin. Sorunu çözemez iseniz bize yorum kısmından bildirim ve size yardımcı olalım.

Instagram’ın yeni özelliklerinden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Son Instagram yazımızı da şurada yer alan linkten inceleyebilirsiniz: Instagram Karşılıklı Takip Etme bu makale sayesinde karşılıklı takip nasıl yapılır, takipçi kasmanın detaylarını ve tüyolarını görebilirsiniz.

Yorumlar

 1. hesabımdan anket yapamıyorum ☹️☹️

  Yanıtla
  • Merhaba Meryem Hanım, sorununuz hakkında detay verebilirseniz yardımcı olabilirim?

  • Benim hesabımda da anket özelliği çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Emir Bey, acaba kullandığınız telefon modeli nedir?

  • Güncelleme olduğu halde anket gelmiyor (iPhone 7)

  • Sorununuz halen daha devam ediyor mu? Ve hesap durumunuz nedir? (normal, işletme veya doğrulanmış hesap)

 2. Lanet olası uygulamayı sildim tekrar yükledim anket hala yok nasıl olucak

  Yanıtla
 3. Telefonum casper VIA e 1 güncellemeleri hemen yapıyorum başka hesap olunca anket yapıyor ama kendi hesabında olmuyor silip yükledim her şekilde devam ediyor aynı sorun

  Yanıtla
  • Bende de aynı sorun

 4. İnstagramda anket özelliği ne biliyim şuan olan bana soru sor özelliği vs yok nerdeyse 1 yıl oldu ve hesabımda hiçbir şekilde yeni şeyler gelmiyor gıf falan var ama onlar yok. Sürümü güncelledim instagramı sildim geri yükledim kaç kere telefonumu değiştirdim 8 plus kullanıyorum şuanda gene yok sinir oldum telefonumdan baska hesaplara giriyorum var ancak benim hesabımda yok. Birçok yol denedim ama olmuyor nedeni ney bilmiyorum ön bellek temizledim instagramın gene olmuyor yardımcı olursanız çok sevinirim telefonum son sürüm

  Yanıtla

Yorum Yap