Instagram Hikaye Yazı Paylaşma

Instagram son zamanların en çok güncelleme yapılan sosyal medya ağlarından ilk sırada geleni olabilir durumda, çünkü yapılan güncellemeler ile birlikte’de sürekli olarak yeni bir özellik bizleri karşılamakta. Instagram beta sürümünü kullanan kullanıcılar bu özellikleri daha önceden kullanabilseler de biz normal üyeler bunları ancak genel güncelleme ile alabiliyoruz. Instagram’a gelen son güncelleme ile birlikte artık hikayemiz üzerinden yazı paylaşabiliyoruz ve bu yazıyı değişik şekiller ile bir bütün hale getirerek farklı stiller kullanabiliyoruz. Peki Instagram hikaye yazı paylaşma işlemi nasıl yapılır bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan maddeleri takip ederek işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Instagram Hikaye Yazı Olarak Paylaşma

Instagram’a eklenen yeni özelliklerden bir tanesi olan hikaye yazı özelliği ile birlikte beta kullanıcılara açık olan özellik artık tüm Instagram kullanıcılarına gelmiş durumda, bu işlemi kullanarak ta herhangi bir video veya fotoğraf çekmenize gerek kalmadan aklınızdaki düşünceyi yazıya dökerek aynı Twitter da olduğu gibi anlık olarak paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikaye Yazı Ekleme

Instagram hikayenize yazı ekleyebilmek için öncelikle Instagram uygulamanızı son sürüme güncellemeniz gerekmektedir. Eğer uygulamanızı güncelleştirmezseniz bu özellik sizin telefonunuza eklenmemiş olacaktır. Ben uygulamamı güncelleştirdim diyorsanız yapmanız gereken işlem;

Instagram Hikaye Yazı Özelliği

  • Instagram’ı açın,
  • Hikayem bölümüne tıklayın (yeni hikaye oluşturma),
  • Parmağınızı sağa doğru kaydırarak en sol tarafa gelin,
  • Bu bölümde “yazı” seçeneğini göreceksiniz,
  • Onun üzerine gelerek Instagram hikayenizde paylaşım yapabilirsiniz,
  • Ayrıca ekranın üstünde yer alan “Normal, Daktilo, Modern, Neon, Kalın” gibi seçenekler ile de yazı stilinizi seçebilirsiniz.

Yukarıda yer alan işlemleri sırası ile yaptıktan sonra istediğiniz yazıyı yazarak arkadaşlarınız yani hikayeniz üzerinde paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikaye Yazı Bölümü Yok

Eğer Instagram üzerinde hikaye bölümünde yazı seçeneğini göremiyorsanız, bunun büyük nedeni uygulamanın güncel olmamasından kaynaklanmaktadır, veya hesap sorununuz olabilir. Bunun gibi hataları araştırmadan önce ilk olarak uygulamayı silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz veya bu gibi durumlarda bizlere yorum bölümünde ulaşarak sorununuzu iletebilirsiniz.

Ayrıca Instagram Profil Düzenleme Sorunu yazımızı inceleyerek Instagram profilinizdeki sorun veya sorunların çözümlerini bulabilirsiniz. Yeni yazımıza da ana sayfadan bakmayı unutmayın.

Yorum Yap