Instagram Gönderin Paylaşılamadı Sorunu

Instagram gönderi paylaşma sorunu çok sık karşınıza çıkıyor olabilir. Instagram yapmış olduğu güncellemeler ile birlikte bu sorunları aşsa da bazı kullanıcılarda sorunlar devam etmekte. Eğer sizlerde Instagram gönderin paylaşılamadı sorunu ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilir ve daha sonra bu sorun ile karşılaşmayabilirsiniz.

Instagram Gönderi Paylaşamadı Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Paylaşma başlığında sizlere Instagram adresinize bilgisayar üzerinden paylaşım yapmayı öğretmiştik. Şimdi çıkan sorun ise bu paylaşım yapma sırasında ortaya çıkan “Gönderin paylaşılamadı. Lütfen tekrar dene.” sorununun çözümünü adım adım göstereceğiz.

instagram gonderi paylasma sorunu

Instagram sorunu bilgisayar üzerinden gönderi paylaşmada sorun çıkartıyor, bu sorunu bilgisayar üzerinden yaşayan kullanıcılar şu aşamaları takip ederek sorunu çözebilirler;

  1. İlk olarak bu sorunla karşılaşan kullanıcılar bilgisayardaki tarayıcının çerezlerini temizleyerek, Instagram hesabınızdan çıkış yapıp tekrardan girmeyi deneyin.
  2. Eğer bu çözüm ile sorunununuz çözülmez ise ikinci adımda Chrome tarayıcınızdaki eklentileri pasif hale getirerek gönderi paylaşmayı deneyin.
  3. Bu aşamalarda sorununuzu çözememiş iseniz yapmanız gerekecek diğer işlem ise tarayıcı değiştirmek olacaktır.

Bu aşamalarda bazen tarayıcı sorunları karşımıza çıkabilir, çözüm için tarayıcı değiştirmek önemli bir çözüm oluşturur. Ancak eğer tarayıcı sorunu değil de hesap sorunu ise bunun için yapmanız gerekecek diğer işlem ise ilk olarak Instagram hesabınızı dondurmanız ve daha sonra tekrardan aktif hale getirerek paylaşım yapmayı denemelisiniz.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? bu başlık altında görebilirsiniz.

Instagram Gönderi Paylaşma Alternatifleri Nelerdir?

Instagram web tarayıcısı üzerinden karşılaştığınız bu sorunlardan sizde sıkılmış iseniz, aşağıdaki tercihlerden bir tanesini kullanarak sizlerde Instagram gönderinizi sorunsuz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Uygulama ile Gönderi Paylaşma (iOS – Android)

Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını kullanarak en basit yoldan ve en hızlı bir şekilde Instagram gönderisi paylaşabilirsiniz.

Web Tarayıcı ile Gönderi Paylaşma (Chrome – Safari – Opera – Firefox)

Yukarıdaki sorun ile karşılaşabilseniz dahi farklı bir tarayıcı kullanarak yeni sistem sayesinde Instagram gönderisini artı butonuna tıklayarak paylaşabilirsiniz.

Android Emulator ile Gönderi Paylaşma

Eğer bilgisayarınız üzerinden paylaşım yapamıyorsanız bunun için Android Emulator indirebilirsiniz. Bu sayede android işletim sisteminize Instagram uygulamasını indirerek hesap girişi yapın. Bu sayede artık bilgisayarınızdaki android işletim sisteminden gönderinizi takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Sorununu çözemeyen kullanıcılar bizlere aşağıda bunun yorum kısmından iletişime geçebilirler. Instagram kategorimiz üzerinden de daha birçok farklı konunun çözümünü ve yeni gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Gönderin paylaşılamadı. Lütfen tekrar dene. hatası alıyorum yardımcı olurmusunuz ?

    Yanıtla

Yorum Yap