Instagram Virüs Nasıl Silinir?

Instagram üzerinde birden fazla virüs kapabileceğimiz platform karşımıza çıkıyor. Sadece Instagram ile kalmayıp internet üzerinden herhangi bir takipçi hilesi veya beğeni hilesi gibi dikkatimizi çeken uygulamalara tıkladığımızda Instagram hesabınıza virüs bulaşabiliyor.

Instagram virüs temizleme işlemi nasıl yapılır bugün sizlere onu göstereceğiz.

Instagram Virüs Sorunu

Instagram hesabınıza virüs girmiş ve bunu nasıl temizleyeceğiz bilmiyorsanız bu yazımızda bunu öğrenebileceksiniz. internet üzerinden herhangi bir siteye girdiğinizde takipçi arttırma veya Profilime kim baktı gibi haberler dikkatinizi çektiğinde tıkladığınız anda hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini sizden ister. Sizler de bu bilgileri verdikten sonra hesabınız Bir nevi onların eline geçmiş olur.

Instagram hesabı karşı tarafın eline geçtikten sonra sizin adınıza herhangi bir fotoğraf veya video paylaşımına bulunabilir Ayrıca özel mesaj yani dm bile gönderebilirler. Bunlardan en çok hesabınızı karşı tarafa verdikten sonra sizin haberiniz olmadan takip ettiğiniz kişilerin sayısı artması oluyor. Yani birden bire bir bakıyorsunuz takipçi sayınız aynı ama takip ettiğiniz kişilerin sayısı oldukça fazla.

Instagram Virüs Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinde herhangi bir siteden bulaşmış olan virüs hesabınızı tehdit ediyor ise bunun için temizleme işlemini uygulamalısınız. Instagram virüs temizleme işlemini yapabilmeniz için ilk olarak Instagram’a bilgisayarımız üzerinden veya telefon tarayıcınız üzerinden (uygulamada olmuyor) giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra ise Sağ üstte bulunan kullanıcıyı kullanıcı ikonuna tıklıyoruz, (1) Önümüze gelen profil sayfamızdan ayarlar simgesine tıklamanız gerekiyor. (2)

instagram virüs temizleme

Bu bölümde karşımıza gelecek Pencereden izinli uygulamalar seçeneğine tıklıyoruz. (3)

Instagram Virüs Nasıl Silinir?

Burada karşımıza çıkan uygulamaların erişimini İptal ettiğimiz takdirde herhangi bir hesap tehdidi ortadan kalmayacaktır. (4) Yani burada yer alan uygulamalar sizin herhangi bir internet sitesinden hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini vererek girdiğiniz uygulamalardan kaynaklanıyor. Bu uygulamaları kaldırdıktan sonra bir daha sizin adınıza herhangi bir kişiyi takip etmeyecek veya herhangi bir mesaj atmayacaklardır.

Instagram Virüs Sorunu

Not: Ancak siz bu işlemi yapmış olsanız daha iyi yine de hesap şifrenizi yenilemeniz de yarar vardır. Çünkü bazı internet siteleri bunları takip ederek tekrar hesabınıza giriş yapabilirler.

Instagram virüs temizleme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmiş olduk şimdi isterseniz Instagram DM sessize alma işleminin nasıl yapıldığını şu konudan öğrenebilirsiniz: Instagram DM Sessize Alma

Yorum Yap