Instagram Yoruma Cevap Nasıl Verilir?

Instagram son zamanların popüler paylaşım platformlarından bir tanesi olduğunu bilmeyenimiz yoktur, şu sıralar sık gelen güncellemeleriyle birliktede kendinden oldukça söz ettirmeye devam ediyor. İnstagram’ın son gelen güncelemesiyle birlikte dm’ye gelen giden görüntü özeliği sayesinde aynı hikaye paylaşımı gibi kişiye özel bir fotoğraf veya video gönderebiliyorsunuz. Bu sayede karşınızdaki kişi o fotoğraf veya videoyu gördükten sonra bir daha göremiyor.

Neyse neyse konumuza gelelim, instagram’da bir arkadaşınızın fotoğraf veya videosuna cevap veren kişiye yorum yazmak istiyorsanız bunu nasıl yapabileceğinizi aşağıdan aşama aşama uygulayabilirsiniz;

İnstagram’da Yapılan Yoruma Cevap Yazma

Bir paylaşıma yapılan yorumlardan bir tanesine yanıt vermek istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem o gönderiyi bularak “beğeni butonunun yanında yer alan yorum ikonuna” tıklayın.

Tıkladığınızda karşınıza o paylaşıma ait yapılan yorumlar gelecektir. O yorumlardan bir tanesine cevap vermek istiyorsanız’da o yorumu bularak “yanıtla” yazısına tıklayın, tıkladığınızda direk o kişiyi etiket ederek “@kulanıcıadı” olarak çıkacaktır, yayına direk yorum yapabileceğiniz alan gelecektir. Oraya istediğiniz yorumu yaparak o kişiye yanıt verebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit, o şekilde kişiye cevap verdikten sonra karşı tarafa bildirim gidecektir. “@kulanıcı sizden bahsetti” diyerek bildirime tıkladığınızda o kullanıcının yaptığı yoruma gideceksinizdir, sizde ona aynı şekilde yanıtla diyerekten sizde karşı tarafa cevap verebilirsiniz.

Benzer konulardan İnstagram Gönderi Linki Nasıl Alınır? konumuzu’da inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Ne zamandır şu etiketli cevabı elle tek tek yazıyordum, bunu öğrendiğim çok iyi oldu teşekkürler. 🙂

    Yanıtla

Yorum Yap