Whatsapp Web Hesabını Nereden Kapatabilirim?

Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları her geçen gün eklenen yeni özellikleri sayesinde daha da vazgeçilmez hale gelmeye başlamıştır. Kişisel haberleşme ile sınırlı kalmamakla birlikte iş alanında da oldukça pratik ve kullanılması zorunlu bir konumdadır. Whatsapp gerek ücretsiz olması gerekse yaygınlığı sayesinde en sık kullanılan uygulamalar sırasında kendine en tepelerde yer bulmuştur. Son eklenen güncellemeler ise sadece cep telefonundan değil, masa üstü bilgisayarlarınızdan da aktif şekilde kullanılır olmuştur. Whatsapp web uygulaması olarak adlandırılan bu olayın kullanımı da son derece pratiktir. Henüz kullanmayanlar için whatsapp web hesabını nereden açabilirim, Whatsapp Web Hesabını Nereden Kapabilirim? şeklindeki sorular kafa karıştırmaktadır.

Whatsapp Web Oturum Açma Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasını telefonunuza bağlı kalmadan kullanmak ve masa üstünden takip etmenin keyfini yaşamak için Whatsapp Web uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle masa üstünüzden arama motoruna whatsapp web yazarak uygulamanın bulunduğu sayfaya geliniz. Ardından açılan linke tıklayınız ve ekrana birkaç saniye için de gelecek olan kare kodunuzu bekleyin. Ekranda kodunuz belirdikten sonra telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olunuz. Whatsapp uygulamasına giriniz ve en üstte bulunan üç nokta şeklindeki işarete tıklayınız. Bu menüden Whatsapp web yazan sekmeye geliniz. Sizi tarama yapılacak bir uygulama alanına atacaktır. Telefonunuzda çıkan tarama ekranına bilgisayarınızda çıkan kare kodu okutunuz. Okuma işlemi tamamlanır tamamlanmaz ekranda sohbetleriniz listelenecektir.Whatsapp hesaptan nasıl çıkarım

Whatsapp Web Oturum Kapatma Nasıl Yapılır?

Açtığınız oturumu kapatmak için telefonunuzdan kolaylıkla ilerleyebilirsiniz. Bunun için yine whatsapp web menüsüne geliniz. Aktif bir oturumunuz olduğundan dolayı sizi kare kod oturum alanına atmayacaktır. Ekranda açık olan oturumunuzun bilgisini görebilirsiniz. En altta bulunan tüm oturumlardan çıkış yap seçeneğini tıklayınız. Bu sayede aktif bulunan tüm whatsapp web oturumlarınız kapatılacaktır.

Whatsapp Uygulamamı Kapatmadan Çıkarsam Ne Olur?

Whatsapp web uygulamanızı kapatmadan masa üstünüzde açık bırakarak ortamdan ayrılmanız halinde güvenlikle ilgili bir sorun yaşama ihtimaliniz fazlasıyla zayıftır. Telefonunuzla entegre şekilde ilerlediğinden telefonunuza erişim sağlayabileceği bir mesafe ve internet aralığında olmadığınızda oturum yüklenmeyecektir. Instagram hesabı gizliye alamıyorum / sorun konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap