Instagram Hesabı Tamamen Nasıl Kapatılır?

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Instagram, gün geçtikçe kullanıcı sayısını daha da arttırıyor. Sunduğu hizmetlerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başaran sosyal medya platformu Instagram, yeni güncellemeleriyle de insanları şaşırtmayı başarıyor. Özellikle genç kitlenin ilgi alanına girmeyi başaran platform, mobil cihazların vazgeçilmez uygulamalarından biri haline geldi. Hemen-hemen her telefonda kurulu olan programın seveni kadar bu programdan memnun olmayanların sayısı hiçte az değil. Instagram Silme / Instagram Kapatma özelliği de birçok kullanıcı tarafından bilinmese de oldukça araştırılan bir konu.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme, Kapatma ve dondurma işlemlerini herkes bilmese de tüm kullanıcıların işine yarayabilecek özelliklerdir. Bu işlem sandığınız kadar vaktinizi almayacaktır. Sadece gerekli adımları takip ederek kolay bir şekilde istemediğiniz hesabınızdan kurtulabilirsiniz. Eğer Instagram’da gerektiğinden fazla vakit harcadığınızı düşünüyorsanız, bu özellik tamda size göre. Ama hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine geçici kapatmayı da bir denemeniz uygun görülmektedir. Malum yarın ne olacağı belli değil ve daha çok boş zamanınız oluşabilir.

Instagram hesabı silme 2024

İstediğiniz zaman ara verdiğiniz Instagram’a yeni bir hesap açmadan ulaşabilirsiniz. Bu işlemlerin uygulama üzerinde yapılamayacağını da bilmenizde fayda var. Instagram silme linkine dahil olduktan sonra siteye giriş yapmanız gerekir. Karşınıza çıkan “Hesabını Neden Siliyorsun?” sorusunu kendinize uygun olan şıkla cevaplandırın ve şifrenizi yeniden girin. Hesabımı kalıcı olarak sil seçeneğine tıkladığınız zaman sonuca ulaşacaksınız.

Önerilen Makale: Instagram Toplu Resim Silme

Eğer farklı bir hesabı silmek niyetindeyseniz, hesabımı sil sayfasında sağ üst köşede bulunan kullanıcı adına tıklayarak çıkış yapı seçin. Silmek istediğiniz hesaba giriş yaparak aynı talimatları tekrarlayın.

Instagram Hesabımı Nasıl Tamamen Kapatılır?

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey instagram.com adresine mobil veya bilgisayar tarayıcısından giriş yapmaktır. Hesabınızı uygulamadan geçici olarak kapatmanız mümkün değildir. Sağ üst kısımda bulunan insan ikonuna tıklayın ve profili düzenle seçeneğine girin. Açılan sayfada aşağılara doğru inerek hesabımı geçici olarak kapat butonuna tıklayın. Hesabınızı kapatma nedeninizi açılan pencereden seçerek şifrenizi tekrardan girin. Hesabınızı kapatma seçeneğini etkinleştirmek için mutlaka bir sebep seçmeniz gereklidir.

Yorum Yap