YouTube Video Zamanlama

YouTube üzerinde bir gün içerisinde binlerce video paylaşılmakta, bazı videolar ise zamanlama şeklinde başka güne aktarılıyor, video o gün içersiinde yükleniyor ama abonelere o gün gösterilmiyor ve verilen tarih ve saat içerisinde gösteriliyor. Bu sayede videoyu zamanlayan kişi videoyu yetiştirme gibi dertten kurtuluyor ve video zaten internete yüklenmiş oluyor. Onun için sadece vermiş olduğu tarih ve saati beklemek gerekiyor. Bu işlem sonrası YouTube bu zamanlanmış videoyu otamatikmen paylaşıyor ve o kişinin aboneleri veya diğer YouTube kullanıcılarına açılmış oluyor, peki bu işlemi nasıl yaparım diyorsanız gelin buyurun gösterelim.

YouTube Video Zamanlama Nasıl Yapılır?

YouTube’ta bir video paylaşmadan önce o videoyu herhangi bir tarih ve saate zamanlamak mı istiyorsunuz, bu video o gün yayınlansın kardeş mi diyorsunuz, bu işlemi yapmak aslında çok basit, ilk olarak YouTube girerek video paylaşma alanını açıyoruz ve buradan gizlilik bölümünden zamanlandı ayarını seçiyoruz, ayar sonrası ise videomuzu sürükleyip YouTube’a yüklenmesini sağlıyoruz. Video yükleme ekranında ise sağ üstte bulunan zamanlama ayarlarından istediğimiz tarih ve saat seçimini yapıyoruz. Bu sayede seçtiğimiz tarih ve saat diliminde YouTube bu videomuzu otomatik olarak yayınlıyor, size ise bu işlemi sadece izlemek kalıyor diyebiliriz.

YouTube Zamanlandı Ayarı

YouTube Zamanlandı Bölümü Gözükmüyor

Eğer YouTube’da zamanlandı bölümü bende çıkmıyor derseniz bunun birden fazla nedeni olabilir, eskiden YouTube ortaklık çalışması gerekiyordu ancak artık böyle bir şey istemiyor ve isteyen herkes video zamanlaması yapıyor. Bu sorun kanalınızın eski olmasından veya hiç video yüklememiş olmanızdan kaynaklanabilir, bir video yükledikten sonra tekrar denemenizi tavsiye ediyorum. Sorununuz devam ederse bize yorum kısmından ulaşırsanız hemen yardımcı olacağımızdan şüpheniz olmasın.

Eğer YouTube’da abone sayınızı sayaç olarak anlık görmek isterseniz: YouTube Canlı Abone Sayısını Görme

Yorum Yap